Ksiądz pobity przed mszą świętą. flickr.com
Źródło: flickr.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Lutego 2020

Bójka przed mszą w Łodzi. Ksiądz trafił do szpitala

Ksiądz z parafii pod wezwaniem Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi został dotkliwie pobity przed mszą świętą. W efekcie trafił do szpitala. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Z informacji przekazanych przez "Dziennik Łódzki" wynika, że do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek w okolicach godz. 18, tuż przed wieczorną mszą świętą. Ofiarą jest ksiądz Grzegorz, wikary parafii znajdującej się przy ul. Obywatelskiej w Łodzi.

Duchowny miał być kopany i bity pięściami przez napastnika, w którym wierni parafii rozpoznali znajomego 32-letniego księdza. Kapłan trafił do szpitala. Obecnie przebywa na kilkudniowej obserwacji.

Mateusz Morawiecki okłamał Polaków. Prawda wyszła na jawMateusz Morawiecki okłamał Polaków. Prawda wyszła na jawCzytaj dalej

Ksiądz znał napastnika

Ksiądz Grzegorz został zaatakowany przy wejściu na teren parafii. Wierni parafii rozpoznali sprawcę po tym, jak następnego dnia pojawił się na porannej mszy. Na miejsce wezwano policję. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że do pobicia doszło z powodów osobistych.

Według proboszcza parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej sprawca leczył się psychiatrycznie.

"W obecnej sytuacji proszę o modlitwę i powściągliwość w ocenie tego przykrego zajścia, o którym na chwilę obecną można jedynie powiedzieć, że nie powinno się nigdy zdarzyć", czytamy w oficjalnym oświadczeniu księdza proboszcza.

Napastnikowi grozi do 5 lat więzienia. Sprawą zajmuje się miejscowa prokuratura. Mężczyzna jak dotąd nie usłyszał jednak zarzutów, obecnie przebywa bowiem w szpitalu. Przyczyn jego hospitalizacji nie wyjaśniono.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Lidl będzie sprzedawał swój sztandarowy produkt za 1 zł. Sieć spodziewa się tłumów

2. Sztorm rzucał nim jak szmacianą lalką. Podniebny kolos miał ogromne kłopoty [FILM]

3. Córka Jolanty Kwaśniewskiej zaskoczona decyzją męża. Gorzkie słowa: "Świat się kończy"

4. Autobus nie ustąpił karetce na sygnale. Wstrząsające nagranie, internauci oburzeni

5. Pozycja Andrzeja Dudy zagrożona? Drastycznie traci poparcie, ujawniono dowody

6. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał