Ksiądz Isakowicz-Zaleski nie zasiądzie w komisji ds. pedofilii.. Jan BIELECKI/East NewsŹródło: Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Lipca 2020

Ksiądz chciał zasiąść w komisji ds. pedofilii. Nie przeszło, ale pewna część PiS była za

Ksiądz Isakowicz-Zaleski nie zasiądzie w komisji ds. pedofilii. Taką decyzję podjął polski Sejm. Kandydatura duchownego została zgłoszona przez posłów Koalicji Polskiej wraz z Konfederacją. Sprawę skomentował też sam zainteresowany. "Wierchuszka PiS musiała odwdzięczyć się władzom polskiego Kościoła za ustawiczne poparcie polityczne", twierdzi ks. Isakowicz-Zaleski.

W środę 15 maja powołani zostali członkowie komisji, która ma za zadanie wyjaśnianie "przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15", informuje Polsat News. Decyzją Sejmu w Państwowej Komisji zasiądą Barbara Chrobak, Hanna Elżanowska i Andrzej Nowarski. Odrzucono z kolei kandydaturę wspomnianego powyżej księdza Isakowicza-Zaleskiego, którą zgłosiła Koalicji Polska, otrzymawszy też wsparcie ze strony Konfederacji.

Dotarli do rodziny, która wzięła udział w Dotarli do rodziny, która wzięła udział w "Nasz nowy dom". Ujawnili wszystkie tajemnice programuCzytaj dalej

Ksiądz Isakowicz-Zaleski rozgoryczony decyzją

Pomysłu, by duchowny zasiadł w komisji, bronił m.in. cytowany przez polsatnews.pl Paweł Kukiz, zdaniem którego kapłan od dawna sprzeciwia się i walczy z problemem pedofilii w polskim Kościele katolickim. – Jest człowiekiem konsekwentnym w realizacji swoich idei i ideałów chrześcijańskich, który niejednokrotnie z tego tytułu miał problemy z hierarchami Kościoła. Nie ze względów jakichś odstępstw od wiary, lecz ze względu właśnie na to, że dążył przez całe życie do zrealizowania nakazów etycznych, jakie religia rzymskokatolicka czy chrześcijaństwo wskazuje – zaznaczył poseł. Podobnego zdania był Stanisław Tyszka z Kukiz 15, dodając, że ks. Isakowicz-Zaleski jest najlepszym z możliwych kandydatów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 16-letnia Alicja miała przed sobą całe życie. Niewyobrażalna tragedia w Ligocie 2. Córka Magdy Gessler zmarła przed laty. Dopiero niedawno restauratorka zdecydowała się opowiedzieć o swoim dramacie

Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeMoże masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeCzytaj dalej

Sejm, który miał powołać trzech członków komisji, odrzucił jednak pomysł partii W sprawie księdza konieczne były trzy głosowania. W trzecim z nich "za" opowiedziało się 112 posłów (63 z PiS, 10 z Koalicji Obywatelskiej oraz wszyscy posłowie z ramienia Koalicji Polskiej i Konfederacji). Głosów przeciw było jednak aż 307. (140 członków PiS, 118 z KO, a także wszyscy posłowie Lewicy).

Do głosowania za pośrednictwem Twittera odniósł się m.in. lider Konfederacji Krzysztof Bosak." PiS nie poparł księdza do komisji antypedofilskiej. Wierchuszka partii przeciw", czytamy we wpisie polityka. I dalej: "Trzy razy świadomie i w sposób planowy odrzucili kandydaturę niezależnego, odważnego człowieka do ciała mającego zwalczać przestępstwa". 

Komentarz Krzysztofa Bosaka do głosowania ws komisji ds pedofilii.

Decyzję Sejmu za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentował też sam zainteresowany. "Sojusz ołtarza z tronem w pełnej kresie. Nie miałem złudzeń co do wyniku głosowania, bo wierchuszka Prawo i Sprawiedliwość musiała odwdzięczyć się władzom polskiego Kościoła za ustawiczne poparcie polityczne. A dla władz tych niezależna i sprawnie działająca komisja państwowa ds. pedofilii to śmiertelne zagrożenie", czytamy we wpisie księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, autora książki "Kościół ma być przezroczysty", o której szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Komentarz ks Isakowicza-Zaleskiego do głosowania ws komisji ds pedofilii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczere do bólu wyznanie pacjentki o szpitalnym jedzeniu: gdyby nie maż, głodowałabym
  2. Żartownisie zadzwonili do Andrzeja Dudy. Prezydent nic nie podejrzewał, po prostu odebrał telefon
  3. Wyciekło stare nagranie Danuty Holeckiej, nigdy nie publikowane w sieci. Pamiętacie ją taką?
  4. Nieoficjalnie: Będzie rekonstrukcja rządu? Podano kto ma odejść

Źródło: Polsatnews.pl / Twitter / Facebook