Ksiądz z Gliwic miał krzywdzić nieletnich. (zdj. Il. ) ; Flickr/Piotr DrabikŹródło: (zdj. Il. ) ; Flickr/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Czerwca 2020

Ksiądz miał całować ministranta i wysyłać mu bulwersujące SMS-y. Reakcja kurii może oburzać

Ksiądz z Gliwic miał, zdaniem rodziny pokrzywdzonego, całować ministrantów po szyi oraz wypisywać do nich erotyczne SMS-y. Sprawa wylądowała na biurku tamtejszej prokuratury okręgowej. Śledczy już podjęli czynności wyjaśniające przebieg zdarzeń.

Do niepokojących zdarzeń doszło w Gliwicach. Organy ścigania badają sprawę kontrowersyjnego proboszcza, który miał wykorzystywać seksualnie swoich podopiecznych. Jak podaje Gazeta Wyborcza, ciotka jednego z ministrantów postanowiła zgłosić sprawę na policję. Uważa, że duchowny wypytywał małych chłopców o golenie miejsc intymnych i masturbację.

- Kobieta złożyła formalne zawiadomienie o przestępstwie i jeszcze tego samego dnia została przesłuchana. Wskazała na sześciu pokrzywdzonych - wyjaśnia Gazecie Wyborczej Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Z tęczowymi flagami weszli między wyborców Dudy. Dantejskie sceny przed oczami prezydentaZ tęczowymi flagami weszli między wyborców Dudy. Dantejskie sceny przed oczami prezydentaCzytaj dalej

Ksiądz mógł molestować aż 6 młodych ministrantów

Funkcjonariusze policji zdążyli zabezpieczyć nośniki danych. Gazeta Wyborcza podaje, że skonfiskowano telefon i komputer będące własnością księdza. Przeszukana zostanie też parafia, w której urzęduje kapłan. Badanie zawartości zajętych przedmiotów odbędzie się w najbliższych dniach. - Powiadomiliśmy o sprawie prokuraturę, a także sami wszczęliśmy własne postępowanie wyjaśniające. Do czasu jego zakończenia ksiądz proboszcz z Ziemięcic został odsunięty od wykonywania obowiązków służbowych i przeniesiony - tłumaczy GW ksiądz Krystian Piechaczek, rzecznik prasowy kurii w Gliwicach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieprawdopodobne słowa o Mateuszu Morawieckim w programie na żywo. Prowadząca zdębiała
2. Są ofiary i setki rannych. Porażająca tragedia na autostradzie. Światowe media są wstrząśnięte doniesieniami z Chin

Ksiądz, jak relacjonuje Wyborcza, został przeniesiony do innej parafii. Odmówił też rozmowy z dziennikarzami medium. - Już w najbliższą niedzielę pojawi się tam ksiądz administrator, który w swoich uprawnieniach będzie zbliżony do proboszcza i będzie kierował parafią do czasu wyjaśnienia sprawy - deklaruje rzecznik gliwickiej kurii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca zapłaci nawet 500 zł w czasie burzy. Mandatu trudno uniknąć, ale jest sposób
  2. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. Chińczycy chwalą się, że stworzyli skuteczną szczepionkę. "Po podaniu naszej szczepionki pojawiają się przeciwciała"

Źródło: [Gazeta Wyborcza]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News