Ksiądz Jerzy Szymik w felietonie w „Gościu Niedzielnym” zwrócił się do strajkujących kobiet.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Lutego 2021

Ksiądz Jerzy Szymik zwrócił się do uczestniczek Strajków Kobiet. „Żałujcie. Bóg wam wybaczy”

Ksiądz Jerzy Szymik w felietonie w „Gościu Niedzielnym” wystosował apel do strajkujących kobiet. W jego opinii z uczestnictwa w protestach należy się wyspowiadać, jako że jest to grzech ciężki. „Zawróćcie, ta droga prowadzi do przepaści.”

  • W „Gościu Niedzielnym” pojawił się felieton, w którym zaapelowano o nawrócenie do uczestniczek protestów
  • „Jesteście młode, nie jest za późno. Zatrzymajcie się, zawróćcie, ta droga prowadzi do przepaści”, wskazał autor tekstu

Opublikowany na łamach „Gościa Niedzielnego” felieton księdza Jerzego Szymika skupia się na manifestacjach Strajku Kobiet oraz nadchodzącym Wielkim Poście. Protesty wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego nazwano „październikową rewolucją”.

Nawiązania do oazowych spotkań, które zwykle odbywały się przed katowicką katedrą (znaną z jesiennych wydarzeń), pojawiały się niejednokrotnie. Ksiądz ubolewał, że zamiast homilii arcybiskupa strajki dostarczyły „wulgarnych kazań Kamila Durczoka”, a palmy zostały zastąpione przez „ohydne kartony”.

Kolejno kapłan przeszedł do oceny strajkujących kobiet („typ dwudziestolatki spotykanej na katowickich ulicach wieczorami, prowadzonej na dwóch smyczach: psa i smartfona”), po czym wyraził swoje ubolewanie na ich duchową kondycją.

Ksiądz Szymik: „Bóg Wam wybaczy”

Ogromnie żal tych dziewczyn, pięknych kobiet z perspektywami szczęścia, wykształcenia, dobra, miłości. Ale to nie tylko internety, jak się zwykło mówić, ale dużo głębiej, pisał ksiądz Szymik, szukając źródła problemu i wspominając „erozję rodziny, kryzys edukacji oraz kult kariery i pieniądza”.

Waloryzacja obejmuje nie tylko emerytury. Podwyższony zostanie szereg rentWaloryzacja obejmuje nie tylko emerytury. Podwyższony zostanie szereg rentCzytaj dalej

Pod spodem jest piekielny deal, orzekł autor felietonu, wymieniając przy tym „pójście na służbę mordowaniu”.

Mam skromną, ale mocną propozycję skierowaną do obecnych tam fizycznie i duchowo katoliczek: ochrzczonych, praktykujących bądź nie, katechizowanych teraz bądź kiedyś, oazowiczek - tak, niestety, sakramentalnych mężatek. Mówię do was z całą miłością i mądrością, na jakie mnie stać: nawróćcie się, zaapelował ksiądz.

I dodał: Idzie Wielki Post. Jesteście młode, nie jest za późno. Zatrzymajcie się, zawróćcie, ta droga prowadzi do przepaści.

Duchowny wskazał, że zbawienie protestujących kobiet jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jeśli brałyście lub bierzecie udział w „pokojowych protestach”, skończcie z tym. Idźcie do spowiedzi, wyznajcie ten ciężki grzech, przekazał.

Ksiądz Jerzy Szymik zaapelował o wymazanie błyskawic z maseczek. Bóg Wam wybaczy, zapewnił. Kolejno wskazał, że przyznanie się do błędu jest kosztowne, ale niepomiernie się opłaca.

Jeśli nie miałyście jasnej świadomości tego, co robicie, to miejcie, czytamy w opublikowanym felietonie.

źródło: gosc.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: