Ksiądz namawiał do głosowania na swojego kandydata.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Lipca 2020

Oburzające zachowanie księdza w Kętrzynie, o sprawie wie już policja. Wszystko zdarzyło się w dniu wyborów, na mszy publicznie agitował za swoim kandydatem

Ksiądz agitował na mszy w Kętrzynie w Warmińsko-Mazurskiem. Na niedzielnym nabożeństwie duchowny złamał ciszę wyborczą, namawiając wiernych do głosowania na preferowanego przez siebie kandydata. Incydentów przy urnach nie brakowało i w innych częściach kraju.

Szczegóły incydentu z Kętrzyna przytacza RMF FM. Jak czytamy, w niedzielny wieczór wyborczy do przedstawicieli warmińsko-mazurskiej policji dotarło zgłoszenie o agitacji wyborczej prowadzonej przez jednego z miejscowych księży.

Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwościWybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwościCzytaj dalej

Ksiądz złamał ciszę wyborczą

Jak przekazał oficer prasowy warmińsko-mazurskiej policji Andrzej Jurkun, policjanci w Kętrzynie zostali poinformowani o jawnym przypadku łamania ciszy wyborczej i namawiania do głosowania na jednego z kandydatów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka nawet nie udawała w programie na żywo. Jej mina po ogłoszeniu sondażowych wyników mówi wszystko
2. 445 zł do ręki, rusza rządowy program. Skorzysta nawet 131,5 tys. Polaków

Na ten moment nie jest jednak jasne, kim był ów kandydat, do którego wyboru chciał doprowadzić wspomniany powyżej duchowny. Jurkun wskazał, że szczegóły tej sprawy zostaną podane wkrótce.

Do incydentów doszło również m.in. w Olsztynie, gdzie odnotowano przypadek fałszerstwa wyborczego. Z informacji podanych przez RMF wynika, że ojciec podpisał się na spisie wyborców za swojego syna. Członek komisji w Elblągu miał z kolei 1,5 promila alkoholu w organizmie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIS kazał wstrzymać sprzedaż produktów marki Bonduelle. Opakowania fasolki mogą być uszkodzone
  2. Duda otrzymał maila z ogólnodostępnej domeny. W Kancelarii Prezydenta się nie zorientowali
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko

Źródło: rmf24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News