Ksiądz miał poniżać, wyzywać i bić uczniów szkoły podstawowej. (zdj. ilustracyjne) Wikimedia CommonsŹródło: (zdj. ilustracyjne) Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Maja 2020

Ks. Dariusz R. w niewiarygodny sposób krzywdził dzieci ze szkoły podstawowej. Zakończono śledztwo

Ksiądz z parafii w gminie Wisznice (woj. lubelskie) usłyszał zarzuty prokuratorskie. Duchowny miał wyzywać, bić i poniżać uczniów szkoły podstawowej. Śledztwo w sprawie 46-letniego kapłana trwało przez prawie rok.

Ks. Dariusz R, proboszcz jednej z parafii w gminie Wisznice miał znęcać się nad uczniami uczęszczającymi do szkoły podstawowej. Z informacji przekazanych za "Dziennikiem Wschodnim" przez Wirtualną Polskę wynika, że prokuratura nareszcie postawiła kapłana w stan oskarżenia.

Jak czytamy, prokuratura została powiadomiona o sprawie przez przedstawicieli miejscowego szpitala, do którego trafił jeden z uczniów. Chłopiec wymagał opieki z powodu ciężkiej reakcji na stres.

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Koniec ważnych obostrzeń, znamy datyPilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Koniec ważnych obostrzeń, znamy datyCzytaj dalej

Ksiądz miał znęcać się psychicznie nad 12-latkiem

Zdaniem "Dziennika Wschodniego" duchowny miał znęcać się psychicznie nad 12-latkiem. Zdaniem gazety proboszcz ośmieszał, wyzywał, a wręcz poniżał chłopca. – Stosował wobec małoletniego przemoc fizyczną polegającą na uderzeniu go plastikowym przedmiotem po rękach, chwytaniu za szyję, przytrzymywaniu głowy i uderzeniu otwartą dłonią w twarz – przekazała dziennikowi prokurator rejonowy Urszula Szymańska.

Kapłan miał ponadto, korzystając z podręcznika do religii, uderzyć innego z uczniów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawę czeka paraliż? Szykuje się ogromny strajk, padła oficjalna data
2. Kiedy będzie można już organizować wesela? Minister zdrowia o obostrzeniach

Dariusz R. nie przyznał się do winy oraz odmówił składania wyjaśnień w tej sprawie. Mimo to przestał pełnić funkcję katechety w miejscowej placówce oświaty. Decyzja nie należała bynajmniej do duchownego. Jak podaje WP, sąd zakazał mu pracy z dziećmi oraz zbliżania się do pokrzywdzonych. Co więcej, w ubiegłym roku objęto go dozorem policyjnym.

Co ciekawe, Kuria Siedlecka twierdzi, że nie została jeszcze w sposób oficjalny powiadomiona o akcie oskarżenia. – Diecezja Siedlecka w odniesieniu do wiernych świeckich, jak i duchownych w swoich działaniach nie opiera się na pogłoskach, ale na oficjalnych dokumentach. A dokumentem najważniejszym będzie wyrok sądowy, ponieważ nawet sformułowany akt oskarżenia nie zawsze prowadzi do skazania – przekazał rzecznik prasowy kurii ks. Jacek Wł. Świątek. Kapłan dodał, że na ewentualne zastosowanie środków karno-dyscyplinarnych przyjdzie czas w momencie, gdy ks. Dariusz zostanie skazany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupowałeś w polskich sklepach internetowych? Natychmiast sprawdź swoje konto bankowe, mogłeś stracić fortunę
  2. Restauracje i kawiarnie znów otwarte. Trzeba będzie nosić w nich maseczki?
  3. Edyta Górniak niebezpiecznie straszyła internautów. Dostała odpowiedź, której nie mogła się spodziewać
  4. Wierny człowiek Tadeusza Rydzyka wystosował niebezpieczny apel. Miejmy nadzieję, że zostanie potraktowany z przymrużeniem oka
  5. “Ja jestem od traktora do internetu”. Lech Wałęsa w bardzo trudnej sytuacji, szuka nowej pracy
  6. Bon na wakacje nie dla wszystkich. Miliony Polaków nie dostaną 1000 zł

Źródła: wp.pl / dziennikwschodni.pl