Ksiądz został zatrzymany przez CBA. (zdj. Il. ) ; PixabayŹródło: (zdj. Il. ) ; Pixabay
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Czerwca 2020

Ksiądz przestępca wpadł podczas interwencji polskiej policji. Dopiero teraz znamy szczegóły całej sprawy, oburzające

Ksiądz został poddany prowokacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Podstawiony śledczy zaproponował duchownemu gigantyczną łapówkę. W centrum zamieszania znalazł się również burmistrz Szprotawy. Przekrętem na pół miliona złotych zajmuje się prokuratura.

Zaskakujące zdarzenia swój początek miały jeszcze jesienią ubiegłego roku. Już wtedy przedstawiciele CBA nałożyli podsłuch, który obciążył księdza Ryszarda Sz. Niepokojące nagranie stały się przyczyną prowokacji ze strony śledczych. Wysłali oni swojego przedstawiciela, który podał się za bogatego inwestora. Jak relacjonuje Głos Wielkopolski, duchowny ze Szprotawy szybko porozumiał się z agentem. W wyniku ustaleń miał on pośredniczyć w transakcji wspólnie z Mirosławem Gąsikiem, burmistrzem gminy z PSL-u.

Bydgoszcz. Skandaliczne zachowanie sprzedawców truskawek. Mieszkańcy postanowili interweniowaćBydgoszcz. Skandaliczne zachowanie sprzedawców truskawek. Mieszkańcy postanowili interweniowaćCzytaj dalej

Ksiądz Ryszard Sz. przyjął niebotyczną łapówkę

Za uczestnictwo w sprzedaży z Gąsikiem zaproponowano duchownego łapówkę w wysokości 500 tysięcy złotych. Miała ona być przeznaczona na renowację okolicznego kościoła. Onet informuje, że taka wersja zdarzeń została przedstawiona też włodarzowi gminy. Warto podkreślić, że Szprotawa jest jedną z najbardziej zadłużonych miejscowości w Polsce. Bogaty inwestor był więc niezwykle ważnym człowiekiem dla Gąsika. Jego spotkanie z agentem CBA zostało zarejestrowane przez śledczych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Adam Bielan ostro o "Tęczowym disco". Nie wytrzymał i skomentował bez ogródek, skandaliczne
2. 1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty też

Ksiądz Rzyszard Sz. chwilę później umówił się z rzekomym inwestorem. Po rozmowie z burmistrzem Szprotawy, ten zdecydował się wręczyć duchownemu aż pół miliona złotych. Chwilę po przyjęciu tej niebotycznej kwoty został on ujęty przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Funkcjonariusze zatrzymali też działacza PSL-u, którzy według zeznań księdza, miał żądać od niego części pieniędzy. Onet wyjaśnia, że według prawników Gąsika, dowody przedstawione przez prokuraturę nie udowadniają jego winy. Sam polityk uważa, że został wmanewrowany w aferę przez kapłana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciach
  2. Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. Tragedia
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Przełom w temacie sieci 5G w Polsce? Jest oficjalne rozporządzenie

Źródło: [Onet, Głos Wielkopolski]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News