Ksiądz agituje na rzecz Andrzeja Dudy?. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Lutego 2020

Skandaliczny apel proboszcza. "Przygotujcie numer PESEL"

Ksiądz agituje na rzecz Andrzeja Dudy, nawołując do składania podpisów poparcia jego kandydatury na prezydenta RP? Proboszcz parafii jednej z podkarpackich wsi zapowiedział, że działacze "Akcji Katolickiej" będą zbierali podpisy pod kościołem. Akcja ma ruszyć za tydzień. Ogłoszenie widnieje też na stronie internetowej parafii.

Proboszcz parafii w Wierzbnej (woj. podkarpackie) zapowiedział zbieranie podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Akcja ma ruszyć za tydzień, podpisy będą zbierane przed kościołem.

Tadeusz Rydzyk odtrącił brata? Ujawniamy prawdę o jego rodzinieTadeusz Rydzyk odtrącił brata? Ujawniamy prawdę o jego rodzinieCzytaj dalej

Ksiądz agituje na rzecz Andrzeja Dudy i zachęca parafian do jego poparcia w wyborach prezydenckich?

W niedzielę 9 lutego ksiądz podczas mszy odczytał na jej koniec ogłoszenia duszpasterskie. Jedno z nich dotyczyło zbliżających się wyborów prezydenckich, a konkretnie kandydatury Andrzeja Dudy z ramienia PiS. Ogłoszenie zamieszczone jest także na stronie internetowej parafii.

"Za tydzień po każdej Mszy Św. członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta, w celu zarejestrowania Komitetu Wyborczego. Osoby chcące wyrazić swoje poparcie będą potrzebowały numer PESEL" - czytamy w ogłoszeniu parafialnym zamieszczonym na stronie internetowej parafii.

Działaczy "Akcji Katolickiej" będzie można spotkać przed wejściem do kościoła, tuż po mszach świętych w najbliższą niedzielę 16 lutego. Proboszcz tłumaczy jednak, że nie on jest autorem tego ogłoszenia, a jedynie zamieścił je na prośbę katolickich działaczy.

- Członkowie Akcji Katolickiej wyrazili chęć poparcia kandydatury pana Andrzeja Dudy. Na ich prośbę odpowiedziałem pozytywnie i takie ogłoszenie zamieściłem - mówi "Gazecie Wyborczej" ks. Wiesław Dziwik, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzbnej.

"Gazeta Wyborcza" informuje, że sprawa wyszła na jaw dzięki wolontariuszom Platformy Obywatelskiej, zbierającym podpisy dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Całkiem możliwe jest, że ich także będzie można spotkać w pobliżu parafii.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów

2. Skorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahania

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz