Ksiądz agituje na rzecz Andrzeja Dudy?. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Lutego 2020

Skandaliczny apel proboszcza. "Przygotujcie numer PESEL"

Ksiądz agituje na rzecz Andrzeja Dudy, nawołując do składania podpisów poparcia jego kandydatury na prezydenta RP? Proboszcz parafii jednej z podkarpackich wsi zapowiedział, że działacze "Akcji Katolickiej" będą zbierali podpisy pod kościołem. Akcja ma ruszyć za tydzień. Ogłoszenie widnieje też na stronie internetowej parafii.

Proboszcz parafii w Wierzbnej (woj. podkarpackie) zapowiedział zbieranie podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Akcja ma ruszyć za tydzień, podpisy będą zbierane przed kościołem.

Tadeusz Rydzyk odtrącił brata? Ujawniamy prawdę o jego rodzinieTadeusz Rydzyk odtrącił brata? Ujawniamy prawdę o jego rodzinieCzytaj dalej

Ksiądz agituje na rzecz Andrzeja Dudy i zachęca parafian do jego poparcia w wyborach prezydenckich?

W niedzielę 9 lutego ksiądz podczas mszy odczytał na jej koniec ogłoszenia duszpasterskie. Jedno z nich dotyczyło zbliżających się wyborów prezydenckich, a konkretnie kandydatury Andrzeja Dudy z ramienia PiS. Ogłoszenie zamieszczone jest także na stronie internetowej parafii.

"Za tydzień po każdej Mszy Św. członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta, w celu zarejestrowania Komitetu Wyborczego. Osoby chcące wyrazić swoje poparcie będą potrzebowały numer PESEL" - czytamy w ogłoszeniu parafialnym zamieszczonym na stronie internetowej parafii.

Działaczy "Akcji Katolickiej" będzie można spotkać przed wejściem do kościoła, tuż po mszach świętych w najbliższą niedzielę 16 lutego. Proboszcz tłumaczy jednak, że nie on jest autorem tego ogłoszenia, a jedynie zamieścił je na prośbę katolickich działaczy.

- Członkowie Akcji Katolickiej wyrazili chęć poparcia kandydatury pana Andrzeja Dudy. Na ich prośbę odpowiedziałem pozytywnie i takie ogłoszenie zamieściłem - mówi "Gazecie Wyborczej" ks. Wiesław Dziwik, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzbnej.

"Gazeta Wyborcza" informuje, że sprawa wyszła na jaw dzięki wolontariuszom Platformy Obywatelskiej, zbierającym podpisy dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Całkiem możliwe jest, że ich także będzie można spotkać w pobliżu parafii.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów

2. Skorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahania

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News