ksiądz wygłosił kontrowersyjne kazanie. YouTube/quest1990/screenŹródło: YouTube/quest1990/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 11 Maja 2020

Ksiądz podczas mszy bardzo wulgarnie obraził kandydatów na prezydenta. Skandaliczne nagranie obiegło media

Ksiądz w ostrych słowach przedstawił swoje poglądy polityczne. Podczas jednego z kazań w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy ks. Janusz Czajka zabrał głos w sprawie wyborów prezydenckich. Jego słowa wywołały poruszenie wśród wiernych.

Sprawa wyborów prezydenckich w naszym kraju budzi coraz większą frustrację. Zdenerwowani są nie tylko zwolennicy opozycji, ale i przedstawiciele prawicy. Do grona oburzonych obywateli dołączyli poszczególni przedstawiciele Kościoła Rzymskokatolickiego. Ks. Janusz Czajka postanowił wyrazić swoją opinię na temat 9 osób walczących o urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Jego wulgarne stanowisko poruszyło nie tylko internautów, ale i uczestników mszy. 

Zakonnice z Włocławka usłyszały alarm i ruszyły do Okna Życia. Znalazły nie tylko małą dziewczynkęZakonnice z Włocławka usłyszały alarm i ruszyły do Okna Życia. Znalazły nie tylko małą dziewczynkęCzytaj dalej

Ksiądz ostro zareagował na działalność kandydatów na prezydenta Polski

Przypomnijmy, że wczoraj miały odbyć się w Polsce wybory prezydenckie. Jednak skala konfliktów w obozie Zjednoczonej Prawicy niemożliwiła przeprowadzenie ich za pomocą korespondencji. W wyniku pilnej narady w siedzibie PiS Jarosław Kaczyński wspólnie z Jarosławem Gowinem doszli do kompromisu w tej sprawie. Mimo wszystko na łamach TVP zorganizowana była debata prezydencka. W ostrych słowach skomentował ją duchowny Janusz Czajka. Problem polega na tym, że zrobił to podczas mszy. 

- To pieknie wyszło na na tej debacie prezydenckiej [...] 9 idiotów nie boję się tego powiedzieć i kłamców na prezydenta, […] później im się udowadnia, że kłamią a oni dalej kłamią. Udowadnia się im, że kłamią, jest czarno na białym, a oni dalej kłamią. Dlaczego kłamią? Jaki wniosek z tego? Dlatego, że tych wszystkich dziewięciu, oni są poza Kościołem, poza Panem Bogiem, proszę sobie sprawdzić - słyszymy w wygłoszonym przez księdza kazaniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Andrzej Duda nagrał swoją, rapową piosenkę. Niewiarygodne, kogo nominował, nagranie w internecie
2. Polacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe kraje

Mocne słowa duchownego nie obeszły się bez reakcji ze strony opinii publicznej. W wyniku fali krytyki, jaka spadła na Czajkę jego kazanie zostało usunięte z mediów społecznościowych. Mimo to jeden z internatów zdążył nagrać całe wydarzenie przed jego usunięciem i ponownie opublikować je na YouTube. Nagranie z całego zamieszania możecie znaleźć TU.

- Jest jedna prawda, a tą prawdą jest Bóg, ja jestem prawdą mówi Jezus, nie ma innej prawdy. I wszyscy są poza Bogiem, poza Jezusem, są kłamcami. […]Każdy jeden, nawet ten nasz słynny Kosiniak-Kamysz, przecież rozwiedziony jest. Poza Kościołem, wszyscy, każdy jeden. Szymon Hołownia, wszyscy. Ja nie chcę tu analizować, bo to nie jest miejsce, na ambonie  - mówił wczoraj ksiądz proboszcz parafii w Łąkcie - kontynuuje swoją przemowę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naczelny polski epidemiolog oskarża Ministra Szumowskiego o szerzenie paniki
  2. Łowca burz ostrzega przed trąbą powietrzną. IMGW wydało pilny komunikat
  3. Jednak wyjedziemy na wakacje poza granice kraju? Wiceminister uchylił rąbka tajemnicy, ale jest haczyk
  4. Ratownicy przyjechali do leżącego na chodniku 55-latka. W karetce mogło dojść do tragedii, nagle wyjął nóż
  5. Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich szybciej niż się wszyscy spodziewali. Jest data
  6. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek

Źródło: [YouTube/quest1990 "Ksiądz o debacie prezydenckiej: 9 idiotów i kłamców; są poza Kościołem" 11.05.20]