Ksiądz pieniądze. PikrepoŹródło: Pikrepo
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 11 Kwietnia 2020

MS odmówiło środków znanej fundacji. Trafią do organizacji księdza egzorcysty, który leczył wegetarian salcesonem

Ksiądz, który znany jest z nietypowych metod uzdrawiania, wkrótce otrzyma dużą sumę z Ministerstwa Sprawiedliwości na swą fundację. Poinformowali o tym przedstawiciele Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, do której nie trafią żadne środki. Historia okazuje się więc co najmniej zaskakująca.

Przedstawiciele Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę opublikowali na swym profilu na Facebooku niepokojący wpis. Przekazano w nim, że Ministerstwo Sprawiedliwości nie przyznało im "dofinansowania na prowadzenie Centrów Pomocy Dzieciom, które zapewniają kompleksową pomoc dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem i ich opiekunom" w zakończonym niedawno oficjalnym konkursie. Jednocześnie w poście poinformowano, do kogo trafią rzeczone środki.

Kinga Rusin zalała się łzami w programie na żywo. Przekazała przykre wieści, emocje wzięły góręKinga Rusin zalała się łzami w programie na żywo. Przekazała przykre wieści, emocje wzięły góręCzytaj dalej

- Dotację przyznano Fundacji Profeto księdza Michała Olszewskiego, byłego egzorcysty słynnego z „uzdrawiania” wegetarianki działającej w Amnesty International i Greenpeace oraz wypędzającego z dzieci „duchy Harry’ego Pottera”. Nic nie wiadomo na temat działań tej organizacji na rzecz ofiar przestępstw. Mamy poważne obawy, czy zadba o potrzeby dzieci, które wymagają specjalistycznej pomocy. Dziś bardzo emocjonalnie to przeżywamy, ale dzielimy się tym z Wami. Zastanawiamy się teraz, jakie jeszcze kroki możemy podjąć - przekazano.

Ksiądz zasłynął z egzorcyzmowania wędliną

DZISIAJ GRZEJE: 1. Święta w cieniu rodzinnej tragedii, Kasia Kowalska opublikowała właśnie zdjęcie. Współczujemy
2. Znany warszawski raper trafił do aresztu. Ciążą na nim poważne zarzuty

Kim jest wspomniany kapłan, który miał "leczyć" wegetarian? Jak podaje portal oko.press, Olszewski był w przeszłości głośnym egzorcystą, słynącym z niekonwencjonalnych metod. Swoją pracę opisał w książce „Być jak Hiob”, wydanej w 2013. Dziennikarze przytaczają następujący jej fragment:

- "Kim jesteście?", a one mówią, że są demonami wegetarianizmu. Rozkazałem im, by wyszły, a one na to, że nie wyjdą. Pytam: "Jakie są przeszkody do wyjścia?", na co one: "Nie nakarmisz jej mięsem". Mamy w nowicjacie, gdzie pracuję, dwadzieścia parę świnek, co jakiś czas bijemy świnkę dla siebie na mięso i akurat była świeżo zrobiona kiełbasa. Więc mówię do księdza, który się ze mną modlił: "Mamy trochę swojskiej kiełbaski, przynieś i poczęstujemy te duszki". Duchy zaczęły krzyczeć: "Nie, nie waż się przynosić kiełbasy", i mówią do tego księdza: "Bądź człowiekiem, nie idź po tę kiełbasę". Wtedy mi przyszło do głowy, że jest coś lepszego niż kiełbasa, i mówię: "Salceson przynieś". Przyniósł ten salceson. Trzymałem figurkę Matki Bożej z Guadalupe i powiedziałem: "Pod rozkazami Matki Najświętszej macie jeść ten salceson". Zaczęły jeść, w końcu mówią: "Nie wytrzymamy tego", i wyszły - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  2. W nadchodzące lato w sklepach nie znajdziemy ani truskawek, ani malin? Problem jest głębszy
  3. Kamil Durczok znowu prowokuje. Złamał zakaz i się pochwalił
  4. Ksiądz wpadł na genialny pomysł, jak obejść rządowe nakazy. Ma już kabriolet
  5. Olejnik zwróciła się do Kaczyńskiego. Dotkliwe słowa o bracie
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku

Źródło: Facebook / Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oko.press