Ksiądz odmówił udzielenia komunii. (zdj. Il. ) ; East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 9 Lipca 2020

Ksiądz nie udzieli komunii schorowanej 96-latce przez poglądy? "Nasza mama stała się ofiarą", przykre

Ksiądz z miejscowości w okolicach Żywca miał odmówić udzielenia komunii 96-latce. Dojrzała i chora kobieta, choć zmaga się z demencją, to wciąż regularnie modli się i rozwija na płaszczyźnie duchowej. Powodem odtrącenia seniorki miał być plakat promujący Rafała Trzaskowskiego.

"Gazeta Wyborcza" przytoczyła historię emerytki oraz jej bliskich. Wyjaśnijmy, że od 7 lat, w pierwszy piątek każdego miesiąca była ona odwiedzana przez duchownego, który udzielał jej komunii. Rodzina wierzącej kobiety wskazywała, że choć z kapłanem różniły ich poglądy polityczne, to wszyscy utrzymywali bliskie kontakty.

Skandal na porodówce. Zamiast pierwszego krzyku dziecka, usłyszała śmiech lekarzaSkandal na porodówce. Zamiast pierwszego krzyku dziecka, usłyszała śmiech lekarzaCzytaj dalej

Ksiądz z przyczyn politycznych nie udzielił komuni 96-latce? Przyczyną może być baner Trzaskowskiego

Bliscy seniorki deklarowali w rozmowie z "GW", że ksiądz wygłaszał homofobiczne poglądy. "Ksiądz przekonywał, iż z homoseksualizmu można się wyleczyć, tak jak z alkoholizmu. Proboszcz odwiedził kobietę w jej pokoju. Rodzina mówi, że wychodząc, stwierdził, że nie będzie mógł przyjść do tego domu z Najświętszym Sakramentem" - przytacza rozmowę z rodziną "Gazeta Wyborcza". Zapowiedzi hierarchy okazały się prawdziwe. W pierwszy piątek lipca nie spotkał się już z chorującą kobietą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Beata Kozidrak opublikowała emocjonalne nagranie. "Proszę, błagam"
2. Prawdziwa tragedia. Są ofiary i wielu rannych. Na popularnym w Europie szlaku rozegrał się dramat

Ksiądz swoją postawą oburzył nie tylko rodzinę 96-latki, ale też przedstawicieli Kościoła, którzy potępili jego postępowanie. "Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca w posłudze duszpasterskiej. Wyrażamy nasze ubolewanie z powodu działań księdza" - czytamy w oświadczeniu księdza Mateusz Kierczaka dla "Gazety Wyborczej". Oburzający i przykry incydent skomentowała też posłanka Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Pępek. - Jako katoliczce jest mi po prostu wstyd i przykro. Od lat docierają do mnie informacje od mieszkańców, że proboszcz miesza wiarę do polityki. Wysyłam świąteczne życzenia do wszystkich parafii, ten jeden proboszcz życzenia odsyła mi z powrotem - wskazuje dla "GW".

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej, według relacji "GW", przyjął zgłoszenie w tej sprawie i wyjaśnił ją z duchownym. Nie wiemy jednak, co konkretnie usłyszał od swoich przełożonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do wzięcia było 5 tys. zł, teraz jest nawet 10 razy więcej. Wnioski spływają błyskawicznie
  2. Jackowski powiedział, kto wygra wybory. Zaskakująca najnowsza wizja jasnowidza
  3. Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia
  4. Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?
  5. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni
  6. Nad Polską przelatuje kometa. Niepowtarzalne zjawisko zaobserwujesz gołym okiem

Źródło: [Gazeta Wyborcza]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News