Ksiądz pedofil. Pexels / Georgia MacielŹródło: Pexels / Georgia Maciel
Wszystkie wideo autora Maria Wieczorek
Autor Maria Wieczorek - 7 Marca 2020

Ksiądz pedofil molestował dziewięć nieletnich dziewczynek. Oskarżony wciąż chodzi w sutannie

Ksiądz Mariusz W. molestował seksualnie dziewięć małych dziewczynek. Duchowny został postawiony przed sądem, jednak sprawa nadal nie dobiegła końca. W. nadal pozostaje też kapłanem.

Ksiądz Mariusz W. od czerwca 2014 do września 2016 roku molestował dziewięć dziewczynek w wieku od 9 do 12 lat. Sprawa wyszła na jaw przez przypadek - gdy nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu tłumaczyła dzieciom, jakie niewłaściwe zachowania dorosłych powinny zgłaszać, uczennice opowiedziały jej o czynach katechety. Dyrekcja placówki edukacyjnej natychmiast poinformowała o tym prokuraturę. W. twierdził jednak, że został posądzony o czyny, których nie popełnił.

Nie żyje wybitny profesor i publicysta. Od długiego czasu walczył z poważną chorobąNie żyje wybitny profesor i publicysta. Od długiego czasu walczył z poważną chorobąCzytaj dalej

Ostatecznie duchowny przyznał się przed sądem do zarzucanych mu czynów. Chociaż doszło do tego w listopadzie 2019 roku, sprawa nadal nie dobiegła końca. Co zaskakujące, mimo wyznania W. kapłan nie został wciąż wyrzucony ze stanu duchownego.

Ksiądz Mariusz W. nadal pozostaje kapłanem

- 9 października 2017 r. Kuria Metropolitalna w Krakowie otrzymała pierwsze oficjalne pismo w sprawie ks. Mariusza W. od Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Było to postanowienie z dnia 29 września 2017 r. o zastosowaniu w stosunku do tego księdza środka zapobiegawczego, polegającego na zakazie kontaktowania się z pokrzywdzonymi i ich rodzicami, zakazie prowadzenia zajęć z udziałem małoletnich oraz zawieszenia w wykonywaniu zawodu katechety. (...) W tym samym dniu, tzn. 9 października 2017 r., w stosunku do ks. Mariusza W. zostało wszczęte kanoniczne dochodzenie wstępne w sprawie oskarżeń o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobami niepełnoletnimi poniżej 18 roku życia - przekazał kanclerz kurii arcybiskupiej w Krakowie ksiądz Tomasz Szopa, cytowany przez Gazetę Krakowską.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kupiła synowi kurtkę, w kieszeni znalazła zatrważający list. Dramatyczne błaganie o pomoc
2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy

W. został wysłany do miejsca odosobnienia, nie pracuje już jako wikariusz. Zanim zostanie wyrzucony ze stanu duchownego, doczeka się najpewniej wyroku polskiego sądu. Jego treść będzie miała bowiem wpływ na finał sprawy kanonicznej. Na razie kapłan wciąż nosi sutannę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Abp Głódź będzie miał poważne kłopoty? Jest przełom w sprawie, do Watykanu trafiła oficjalna skarga
  4. Widziałeś tego mężczyznę? Skrzywdził kobietę w centrum Krakowa, poszukuje go policja
  5. Szukała ukochanej kotki przez 11 lat, była zrozpaczona. Finał historii wyciska łzy
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Źródło: Gazeta Krakowska

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News