Ksiądz pedofil. Pexels / Georgia MacielŹródło: Pexels / Georgia Maciel
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Czerwca 2020

Ksiądz Mariusz W. przyznał, że molestował 9 małych dziewczynek. Nadal nosi sutannę

Ksiądz Mariusz W. molestował seksualnie dziewięć małych dziewczynek. Duchowny został postawiony przed sądem, jednak sprawa nadal nie dobiegła końca. W. nadal pozostaje też kapłanem.

Ksiądz Mariusz W. od czerwca 2014 do września 2016 roku molestował dziewięć dziewczynek w wieku od 9 do 12 lat. Sprawa wyszła na jaw przez przypadek - gdy nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu tłumaczyła dzieciom, jakie niewłaściwe zachowania dorosłych powinny zgłaszać, uczennice opowiedziały jej o czynach katechety. Dyrekcja placówki edukacyjnej natychmiast poinformowała o tym prokuraturę. W. twierdził jednak, że został posądzony o czyny, których nie popełnił.

W studni znaleziono zwłoki noworodka, wiemy kim była jego matka. Koszmarny finał dramatycznej historii, którą żył polskie mediaW studni znaleziono zwłoki noworodka, wiemy kim była jego matka. Koszmarny finał dramatycznej historii, którą żył polskie mediaCzytaj dalej

Ostatecznie duchowny przyznał się przed sądem do zarzucanych mu czynów. Chociaż doszło do tego w listopadzie 2019 roku, sprawa nadal nie dobiegła końca. Co zaskakujące, mimo wyznania W. kapłan nie został wciąż wyrzucony ze stanu duchownego.

Ksiądz Mariusz W. nadal pozostaje kapłanem

- 9 października 2017 r. Kuria Metropolitalna w Krakowie otrzymała pierwsze oficjalne pismo w sprawie ks. Mariusza W. od Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Było to postanowienie z dnia 29 września 2017 r. o zastosowaniu w stosunku do tego księdza środka zapobiegawczego, polegającego na zakazie kontaktowania się z pokrzywdzonymi i ich rodzicami, zakazie prowadzenia zajęć z udziałem małoletnich oraz zawieszenia w wykonywaniu zawodu katechety. (...) W tym samym dniu, tzn. 9 października 2017 r., w stosunku do ks. Mariusza W. zostało wszczęte kanoniczne dochodzenie wstępne w sprawie oskarżeń o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobami niepełnoletnimi poniżej 18 roku życia - przekazał kanclerz kurii arcybiskupiej w Krakowie ksiądz Tomasz Szopa, cytowany przez Gazetę Krakowską.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat 

W. został wysłany do miejsca odosobnienia, nie pracuje już jako wikariusz. Zanim zostanie wyrzucony ze stanu duchownego, doczeka się najpewniej wyroku polskiego sądu. Jego treść będzie miała bowiem wpływ na finał sprawy kanonicznej. Na razie kapłan wciąż nosi sutannę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadza ogromne zmiany na stacjach paliw. Przygotuj się, może czekać cię niemały problem
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Ważne zmiany w Kodeksie Pracy. Jeden punkt szczególnie ucieszy wszystkie Polki

Źródło: Gazeta Krakowska