Ksiądz znęcał się nad dziećmi. Pxfuel
Źródło: Pxfuel
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Maja 2020

Miał znęcać się i poniżać bezbronne dzieci. Ksiądz z Lubelskiego wkrótce stanie przed sądem

Ksiądz, zamiast być przewodnikiem duchowym, miał stać się kolejnym oprawcą. Jak donoszą media, tym razem jego ofiarą padły bezbronne i niewinne dzieci. Cała sprawa katolickiego kapłana stanie się przedmiotem nadchodzącej rozprawy sądowej. Czy doczekamy się sprawiedliwego wyroku?

Nie od dziś słyszymy doniesienia o przemocy, jakiej dopuszczali się niektórzy duchowni wobec dzieci i młodzieży. To, co spotykało nieletnich ze strony księży, odbijało swoje piętno zarówno na płaszczyźnie psychicznej, jak i fizycznej. Tematyka ta jest przedmiotem wielu artykułów oraz filmów. Niektórymi z nich są znane powszechnie pozycje, takie jak "Kler" Wojciecha Smarzowskiego oraz "Tylko nie mów nikomu" braci Siekielskich.

Przełomowe wezwanie Senatu. Chodzi o stan klęski żywiołowejPrzełomowe wezwanie Senatu. Chodzi o stan klęski żywiołowejCzytaj dalej

Ksiądz miał okrutnie znęcać się nad dziećmi

Z doniesień Polskiej Agencji Prasowej dowiadujemy się, że 42-letni kapłan został oskarżony o znęcanie się nad dzieckiem oraz naruszenie nietykalności cielesnej innego ucznia. Z przekazu PAP-u wynika, że duchowny nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W wyniku obrażeń zadanych jednemu z chłopców ten miał trafić do szpitala. Jak informuje PAP, w zeszłym roku przedstawiciel Kościoła Rzymskokatolickiego miał bić plastikowym przedmiotem oraz rzucić podręcznikiem w swoich uczniów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Nie chodzi o wirusa, pojawiło się nowe zagrożenie
2. Szykuje się nowy podatek? Chcą opodatkować rzeczy, których używamy na co dzień

Jak wiemy z relacji Polskiej Agencji Prasowej, w wyniku rozmowy z dyżurującym psychologiem wyszło na jaw, że dziecko mogło paść ofiarą przemocy ze strony księdza. Stało się to bezpośrednią przyczyną zawiadomienia o sprawie państwowych organów ścigania. Sąd nie wyraził zgody na aresztowanie księdza, lecz, jak donosi PAP, wydał mu zakaz kontaktowania się z uczniem oraz prowadzenia zajęć z młodzieżą. Wciąż czekamy na wyrok w sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wirus zabija kolejną branżę. Zmiana dotknie wszystkich Polaków
  3. Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie kary
  4. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  5. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  6. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  7. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Źródło: PAP