Ksiądz został uznany za winnego spowodowania śmiertelnego wypadku. Duchowny skazany.. (zd. il.) Pixabay/SenlayŹródło: (zd. il.) Pixabay/Senlay
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Czerwca 2020

Ksiądz skazany za spowodowanie tragicznego wypadku śmiertelnego. Udział w zajściu brał policjant

Ksiądz został uznany za winnego spowodowania śmiertelnego wypadku z udziałem policjanta. Duchowny decyzją sądu został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. W wyniku tragicznego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł nadkom. Krzysztof Skowron, komendant policji ze śląskiego Mikołowa, który poruszał się na motocyklu. Pomimo podjętych prób ratowania życia i reanimacji mężczyzna zmarł.

Do tragicznego wypadku z udziałem księdza i policjanta, w wyniku którego śmierć poniósł drugi z nich, doszło w lipcu 2019 roku w Wełninie (woj. świętokrzyskie). Decyzją sądu, winę za to ponosi duchowny. O sprawie informuje PAP i RMF FM.

Kontrowersje wokół wypadku Beaty Szydło. Kierowca seicento odprowadzony do sądu przez prezydentaKontrowersje wokół wypadku Beaty Szydło. Kierowca seicento odprowadzony do sądu przez prezydentaCzytaj dalej

Ksiądz uznany za winnego śmiertelnego wypadku i skazany

Ksiądz Ryszard P., kierując samochodem osobowym marki Toyota, nie ustąpił pierwszeństwa policjantowi poruszającemu się na motocyklu. Miało to miejsce w lipcu ubiegłego roku na jednym ze skrzyżowań w Wełninie (woj. świętokrzyskie). W wyniku tego doszło do tragicznego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Na miejsce przybył śmigłowiec ratunkowy. Pomimo reanimacji policjanta nie udało się uratować. Akt oskarżenia przeciwko duchownemu trafił do Sądu Rejonowego w Busku Zdroju. Teraz zapadł wyrok w sprawie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kaczyński nie wytrzymał i wulgarnie obraził opozycję. Słowa, które jeszcze nigdy nie padły, zatrważające
2. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

- Sąd wymierzył oskarżonemu karę jednego roku pozbawienia wolności. Wykonanie tej kary zawiesił warunkowo na okres 3 lat próby, oddając jednocześnie podejrzanego pod dozór kuratora. Sąd orzekł także w stosunku do mężczyzny grzywnę w wysokości 1000 zł - powiedział PAP w piątek sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

Ponadto, jak przekazało PAP, oskarżony musi zapłacić po 5 tysięcy złotych nawiązki bliskim zmarłego policjanta w ramach zadośćuczynienia, a także opłacić koszty procesu. Wyrok nie jest prawomocny.

W chwili tragicznego wypadku ksiądz był trzeźwy oraz poruszał się z dozwoloną prędkością. Prokuratura zarzuciła mu jednak, że nie zachował odpowiedniej ostrożności i tym sposobem spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym, którego ofiarą padł policjant.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursu
  2. Wciąż możesz je mieć między gratami. Jednego jesteś w stanie sprzedać nawet za ponad 1 tys. zł
  3. Okrzyknięto go „ulicznym weterynarzem”. Uratował ponad 400 zwierząt, nie chciał pieniędzy
  4. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
  5. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"
  6. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek

Źródło: PAP / RMF FM

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News