Ksiądz z Białegostoku i szokujące kazanie na temat kobiet. Jego zdaniem kobiecie nie wolno nosić spodni.. (screen) Facebook/Marcin Krystian WichertŹródło: (screen) Facebook/Marcin Krystian Wichert
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 13 Lipca 2020

Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych

Ksiądz z Białegostoku wygłosił zadziwiające kazanie. Homilia dotyczyła kwestii ubioru kobiet. Jego zdaniem nie wolno im nosić spodni. Nagranie ma już ponad dwa lata, jednak wciąż wywołuje sporo emocji i trudno o nim zapomnieć. Tymi słowami duchowny Kościoła katolickiego przeszedł sam siebie.

Ksiądz dr. Paweł Murziński z Archidiecezji Białostockiej w trakcie homilii wygłosił kontrowersyjną opinię o noszeniu spodni przez kobiety. Jego zdaniem wręcz im tego nie wolno. Mówił także m.in. o kryzysie kobiecości. Sytuacja zadziwiła wielu wiernych.

Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwościWybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwościCzytaj dalej

Ksiądz z Białegostoku i szokujące kazanie. Jego zdaniem kobiecie nie wolno nosić spodni

Nagranie z udziałem księdza, które pojawiło się w sieci dwa lata temu i rozpętało burzę, wywołując niemałe poruszenie wśród samych kobiet, ale także mężczyzn, broniących ich równych praw, jest naprawdę zadziwiające. Zdaniem licznych komentujących w słowach duchownego można było wyczuć arogancję względem kobiet, umniejszanie im, dyskryminację oraz narzucanie zabobonnych, przedawnionych norm społecznych. Ks. Murziński uważa również, że kobiety w spodniach mogą nie czuć się dowartościowane lub mieć jakieś problemy ze swoją kobiecością.

Zdaniem białostockiego duchownego kobieta w spodniach nie może także wzbudzić w mężczyźnie miłości, a jedynie pożądanie. Według księdza kobieta powinna ubierać się skromnie i chodzić w długich spódnicach, w przeciwnym wypadku kusi mężczyzn, narażając ich na dopuszczenie się cudzołóstwa i jest współwinna grzechu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Popularna dziennikarka nie powstrzymała złości. Uderzyła w Kingę Dudę, nie szczędziła mocnych słów
2. Szykują się protesty wyborcze. Wiadomo, kiedy spłyną pierwsze 

W pewnym momencie kontrowersyjny duchowny sięgnął nawet po Pismo Święte i zacytował z niego odpowiedni fragment dotyczący kobiet ubierających się jak mężczyźni. "Niech mężczyzna nie ubiera się w strój kobiety, a kobieta w strój mężczyzny, bo jest to obrzydliwością w oczach Pana" - brzmi fragment Księgi Powtórzonego Prawa (22.5), przytoczony przez ksiądza Murzińskiego podczas kazania.

"Upodabnianie się kobiety do mężczyzny w stroju, fryzurze, podejmowanych zawodach jest tak naprawdę kryzysem kobiecości, nie równouprawnieniem, nie emancypacją" - powiedział ks. Murziński.

Nagranie kazania ks. Pawła Murzińskiego zobaczyć można tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Woda dosłownie wlewała się do bloku. Ulica nagle zamieniła się w rzekę [wideo]
  2. Trwa cisza wyborcza, kara nawet 1 mln zł. Czego nie można robić w mediach społecznościowych?
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko

Źródło: twitter/Joachim Brudziński