Ksiądz u o. Rydzyka mówił o "nieświętej trójcy". ANDRZEJ SCHODKOWSKI/East News
Źródło: ANDRZEJ SCHODKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Maja 2020

Ksiądz u Rydzyka grzmiał o nadchodzącej "totalnej zagładzie". Nie uwierzycie, co zalicza do swojej "nieświętej trójcy"

Ksiądz prof. Paweł Bortkiewicz gościł na antenie radia ojca Rydzyka. Podczas rozmowy odniósł się do słów Benedykta XVI, który w dość ostrych słowach skrytykował "promocję" związków homoseksualnych oraz in vitro. Zdaniem duchownego papież przestrzegał przed "totalną zagładą".

W poniedziałkowych "Aktualnościach dnia" na antenie Radia Maryja duchowny skomentował słowa Benedykta XVI, który w swojej nowej biografii, krytyczne odnosząc się do małżeństw homoseksualnych, aborcji oraz in-vitro, mówił o "duchowej sile Antychrysta". Papież zarzucał też swoim przeciwnikom, że próbują "uciszyć jego głos".

– Papież Benedykt XVI bardzo ostro skrytykował współczesną mentalność związaną zarówno z promocją związków homoseksualnych, aborcji, ale także, jak określił, dzieci produkowanych w laboratorium, czyli procedury in-vitro. Związał to z „duchową mocą Antychrysta”, a to bardzo ciekawe i przejmujące stwierdzenie – przekazał ks. prof. Bortkiewicz, cytowany przez radiomaryja.pl.

Najnowszy sondaż. Niespodziewane wyniki, trudno uwierzyć z kim Duda może spotkać się w II turzeNajnowszy sondaż. Niespodziewane wyniki, trudno uwierzyć z kim Duda może spotkać się w II turzeCzytaj dalej

Ksiądz u Rydzyka: "Wypaczeniem i degradacją słowa »miłość«"

– Związki homoseksualne są traktowane jako wyzwolenie człowieka, eksplozja "wolnej miłości", nieskrępowanej; przejaw bliskości relacji międzyosobowych jako coś pięknego, co jest oczywiście wypaczeniem, degradacją słowa "miłość"; to jest podejście instrumentalne do drugiego człowieka, co jest zaprzeczeniem miłości – zapewniał na antenie radia ojca dyrektora.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atakowało go TVP, ale się nie poddał. Prof. Simon wbrew władzom ujawnił zatrważające prognozy
2. Duda o portfelach Polaków, także twoim. Zaskakujące słowa o zamożności podzieliły społeczeństwo

W dalszej części swojej wypowiedzi zapłodnienie metodą in-vitro określił mianem "reprodukcji". – Mamy aborcję, która jest promowana jako wyzwolenie kobiety, jako przejaw jej praw osobowych, praw wolności, co jest w gruncie rzeczy kolizją fałszywie rozumianej tzw. wolności z podstawowym prawem do życia. To jest radykalnie antyludzkie podejście. Mamy projekt in-vitro, o którym też papież Benedykt wspomina. To jest kwestia odrzucenia aktu kreacji i zastąpienia tej kreacji reprodukcją – powiedział kapłan.

Wspomniane powyżej aborcję, związki heteresoksualne oraz in-vitro ks. prof Bortkiewicz nazwał "nieświętą trójcą". – To wszystko promowane jest dzisiaj jako wyraz humanizmu, religii postępu, demokracji i dobra człowieka. Papież zwraca uwagę, że doszło do radykalnego przesilenia, które stanowi kres naszej cywilizacji – przekonywał w Radio Maryja.

– Słowa Papieża są ogromną przestrogą przed totalną zagładą, która czyha na nas niezależnie od pandemii, która w gruncie rzeczy jest mniejszym zagrożeniem dla ludzkości niż ideologie, które są naprawdę zwiastunami kultury śmierci – przekazał na zakończenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy oświadczają stanowczo: koronawirus nie powstał w laboratorium
  2. Chwile grozy na osiedlu. Czterolatek wypadł z okna
  3. Rydzyk powraca z kolejnym apelem. Znalazł nowe źródło finansowania, ale pojawił się problem
  4. Ważna informacja dla tysięcy rodziców w całym kraju. Chodzi o maseczki
  5. Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"
  6. Polscy hotelarze załamani. Nie otwierają hoteli mimo pozwolenia, boją się jednej rzeczy

Źródła: radiomaryja.pl / dorzeczy.pl