Ksiądz z Wałbrzycha zdobył się na szlachetny gest.. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Kwietnia 2020

Ksiądz z Wałbrzycha bardzo długo zbierał na konfesjonały. Ale w obliczu epidemii nie mógł inaczej postąpić, odda pieniądze lekarzom

Ksiądz z Wałbrzycha zdobył się na szlachetny gest. Uzbierane pieniądze, które miały być przeznaczone na zakup nowych konfesjonałów, przeznaczy na zakup specjalistycznych strojów dla lekarzy z wałbrzyskiego SOR-u.

Ks. Witold Baczyński z parafii pw. św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu zbierał pieniądze na nowe konfesjonały. Teraz jednak cel zbiórki został zmieniony i uzbierane pieniądze zostaną wykorzystane na zakup specjalistycznych strojów dla lekarzy z lokalnego szpitala, konkretnie dla szpitalnego oddziału ratunkowego.

Pilny apel premiera do wszystkich Polaków. Morawiecki przypomina o zmianie regułPilny apel premiera do wszystkich Polaków. Morawiecki przypomina o zmianie regułCzytaj dalej

Ksiądz z Wałbrzycha zdobył się na szlachetny gest. Pieniądze zebrane na nowe konfesjonały pójdą na zakup strojów dla medyków

Ks. Witold Baczyński w swoich stronach jest bardzo znaną oraz lubianą postacią i nie po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno. Zaledwie kilka dni temu wybrał się na "epidemiczną kolędę" i spacerując z Najświętszym Sakramentem po ulicach miasta pozdrawiał swoich parafian, którzy wypatrywali go z okien i w drzwiach. Wciąż nie przestaje zaskakiwać.

Duchowny jest także aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. Udziela się głównie na Facebooku i z dużym zaangażowaniem promuje akcję #zostańwdomu. Nakłania wiernych do niewychodzenia z domów bez konieczności i wyraźnej potrzeby. W jego filmikach, zamieszczanych na Facebooku, można znaleźć modlitwy oraz słowa wsparcia i otuchy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia pokazało wreszcie nowy raport. Są kolejne ofiary śmiertelne wirusa
2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?

Teraz ks. Baczyński postanowił pomóc w walce w epidemią i wesprzeć wałbrzyski szpital. Personel medyczny jest teraz na pierwszej linii frontu. Jest to dla nich wyjątkowo trudna sytuacja, w jakiej się znaleźli, czego duchowny jest świadomy i mówi o tym w mediach społecznościowych. Wielu lekarzy i pielęgniarek z tego szpitala to jego znajomi, należący do jego parafii. Zabrane pieniądze mają być przeznaczone na zakup specjalnych kombinezonów wielokrotnego użytku.

"Znam wielu lekarzy i pielęgniarek. Niektórzy z nich nawet mieszkają na terenie naszej parafii. I po rozmowach z nimi wiem, jak bardzo potrzebne są im ubrania ochronne. Nie chcę jednak prowadzić zrzutki czy zbiórki na ich zakup, ale chcę pomóc. Jako parafia mamy trochę odłożonych pieniędzy na wymianę konfesjonałów. I chciałbym je wykorzystać na wyposażenie wałbrzyskiego SOR-u" - oświadczył duchowny.
 
 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend
  3. Z głośników w sklepach popłynie bardzo ważne nagranie. Mają je usłyszeć klienci Biedronki i Lidla
  4. Apel szykanowanej rodziny. "Chcemy normalnie robić zakupy i funkcjonować w społeczeństwie"
  5. Wybory odbędą się jednak latem? Przełomowe doniesienia SE w tej sprawie
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

Źródło: o2.pl