Ksiądz Kneblewski stracił władzę nad parafią. Decyzją podtrzymała Stolica Apostolska.. YouTube/Tuba CordisŹródło: YouTube/Tuba Cordis
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Września 2020

"Kapelan narodowców" musi przejść na emeryturę. Stracił parafię, nie pomógł mu nawet papież

Ksiądz Roman Kneblewski, szerzej znany jako kapelan narodowców, w czerwcu minionego roku został wysłany na emeryturę. Kapłan, który wsławił się kontrowersyjnymi poglądami w sprawie koronawirusa czy szczepionek, odwołał się do Stolicy Apostolskiej. Ta podtrzymała jednak decyzję.

Ksiądz Roman Kneblewski w czerwcu 2019 roku został przeniesiony na emeryturę. Były już proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy otrzymał prawo zamieszkania w bydgoskim Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II, wskazuje portal Donald.pl. Kontrowersyjny duchowny nie zamierzał jednak akceptować decyzji swych zwierzchników i złożył zażalenie do samej Stolicy Apostolskiej.

Tadeusz Rydzyk w poważnych tarapatach. Pan Marek poszedł do sądu, nie mógł odpuścićTadeusz Rydzyk w poważnych tarapatach. Pan Marek poszedł do sądu, nie mógł odpuścićCzytaj dalej

Ksiądz Kneblewski: "Koronaświrus. Nie ma pandemii"

Wspomniany serwis zwraca uwagę, że zdaniem księdza Kneblewskiego biskup nie miał wystarczających argumentów ku temu, by zdecydować o przeniesieniu go na emeryturę. Watykan podtrzymał jednak decyzję hierarchy, odrzucając odwołanie złożone przez kapelana narodowców. O decyzji Stolicy Apostolskiej Kneblewski poinformował za pośrednictwem prowadzonego w serwisie YouTube kanału.

Martwisz się o swoją emeryturę? Fatalne informacje, eksperci nie mają wątpliwościMartwisz się o swoją emeryturę? Fatalne informacje, eksperci nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Donald.pl zaznacza, że zażalenia księdza odrzuciły uprzednio Kongregacja do spraw Kleru, a także Najwyższy Trybunał Sygnatury Apostolskiej. Ks. Kneblewski nie krył rozczarowania decyzją przedstawicieli Watykanu. – Będziecie w moim sercu. To jest moja ukochana parafia. Mam nadzieję, że jakaś cząstka mnie, mojej osobowości, moich starań, pozostaje na zawsze w parafii – przekazał w opublikowanym materiale.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Politycy znowu narzekają na niskie zarobki. Nie da się przeżyć za ponad 7 tysięcy złotych miesięcznie?
2. Popularna aktorka znana z "Tańca z gwiazdami" przekazała fatalne wieści. Jest zbulwersowana
3. Nie wpuścili jej do sieciówki za brak maseczki. Klientka zdecydowała się na desperacki krok (VIDEO)

Ksiądz Kneblewski "zasłynął" m.in. z nawoływania do sprzeciwu wobec panujących w czasie epidemii reguł sanitarnych. – To, o czym mówię, mogło dotknąć tego, co słychać w mediach "głównego ścieku", które podporządkowują absurdalnym restrykcjom, przepisom. Serce boli, jak łatwo współcześni rodacy dają sobą manipulować – mówił duchowny, cytowany przez "Gazetę Wyborczą". – Widać, ile osób z tymi kagańcami na twarzach, nie wiem po co. Może po to, żeby nie pogryźli innych – mówił, odnosząc się do maseczek. I dalej: – To prawa narzucone prawem kaduka. Gdybyśmy byli asertywni, wielu ludzi naraz wyszłoby na ulice czy przyszło do kościoła bez kagańców. Niech proponują mandaty – odrzucić. Niech kierują sprawy do sądu.

– Jakiego wirusa? Wirusy były zawsze, a koronawirusy są notowane od paru dziesiątków lat. To nic nowego i nic się takiego nie dzieje. Nie ma żadnej pandemii. Liczba zgonów się nie zmieniła. (…) Wyznawcy "korony" to koronaciemnota – przekonywał bydgoski ksiądz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apel
  2. Ministerstwo nakazało usunąć artykuł o pedofilii w Kościele
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Ryanair, WizzAir i LOT podjęły ostateczne decyzje. Niestety

Źródło: Donald.pl / Gazeta Wyborcza / YouTube/Tuba Cordis