Ksiądz Isakowicz-Zaleski opowiedział o szczegółach problemu pedofilii w Kościele katolickim.. MAREK BARCZYNSKI/East NewsŹródło: MAREK BARCZYNSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Lipca 2020

Robienie kariery w kościele "przez łóżko". Znany ksiądz ujawnia kulisy posługi

Ksiądz Isakowicz-Zaleski postanowił opublikować niedawno książkę "Kościół ma być przezroczysty", w której w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim bez ogródek opowiada on ciemnych stronach Kościoła katolickiego, w tym m.in. problemie pedofilii, gejowskich klubach w seminariach, a także tzw. lawendowej mafii.

O szczegółach publikacji, a także zawartych w niej treściach duchowny opowiedział dziennikarce "Faktu". Zapytany o to, co musi się wydarzyć, by problem pedofilii w polskim Kościele zniknął, ks. Isakowicz-Zaleski odpowiada, że instytucja ta powinna "być jak akwarium". – Wszyscy powinni móc widzieć, co dzieje się w środku. W Polsce księża, którzy krzywdzą, to niewielki odsetek, zaledwie jeden procent wszystkich duchownych. Jednak ci duchowni, zamiast ponosić konsekwencje, są przesuwani do kolejnych parafii, gdzie znajdują nowe ofiary. Tak nie może być – mówi w rozmowie z dziennikiem.

Nowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniNowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniCzytaj dalej

Ksiądz Isakowicz-Zaleski: "Podejrzenie o molestowanie powinno wykluczać z kapłaństwa"

W dalszej części rozmowy kapłan zwraca uwagę, że w jego opinii "jakiekolwiek podejrzenie o molestowanie powinno wykluczać z kapłaństwa". Jak zaznacza, sprawa nie dotyczy jedynie dzieci, ale również tzw. bezbronnych dorosłych, jak choćby innych księży czy duchownych. – Normy kościelne w tej kwestii bardzo radykalne, ale w Polsce się ich nie przestrzega – dodaje.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów
2. Tysiące Polek i Polaków otrzymało druzgocące rachunki. "Myślałem, że oszczędzę czas i pieniądze"

Następnie ksiądz Isakowicz-Zaleski wskazuje m.in. na pewną opieszałość w sprawie walki z problemem pedofilii w polskim Kościele wysłannika papieża Franciszka, nuncjusza apostolskiego. Zaznacza, że wziął on udział w zorganizowanej na jego cześć imprezie w podziemiach kopalni soli w Krakowie, gdzie obecni byli uznani polscy hierachowie, w tym m.in. Stanisław Dziwisz. Zdaniem duchownego spotkanie mogło być pewną sugestią, by nuncjusz łagodniejszym okiem spojrzał na problemy w diecezji krakowskiej.

W rozmowie zwrócono uwagę, że w opublikowanej książce kapłan zauważa, iż "bywa, że w Kościele robi się karierę przez łóżko". Ks. Isakowicz-Zaleski wyjawia "Faktowi", że "nie dzieje się tak wszędzie i nie zawsze, natomiast działa coś takiego jak »lawendowa mafia«, czyli duchowni powiązani ze sobą na tle homoseksualnym". – Ci ludzie popierają się wzajemnie, faworyzują swoich różnych kochanków, można powiedzieć, tuszują te sprawy – zaznacza.

Kapłan zaznacza, że wspomniane określenie po raz pierwszy usłyszał w trakcie studiów w Rzymie, dodając, że "jeżeli ktokolwiek sprzeciwiałby się ich działaniom, mógłby ponieść konsekwencje". – To nie jest bardzo liczna grupa, ale bardzo wpływowa. Ten wątek poruszany jest także w trzecim filmie braci Sekielskich, w którym ja także się wypowiadam. Wiele spraw było tuszowanych na poziomie Watykanu. Papież był wprowadzany w błąd przez "lawendową mafię" – twierdzi ks. Isakowicz-Zaleski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prowadzenie samochodu podczas burzy. Kilka porad, które mogą uchronić cię przed wypadkiem
  2. Pracownik podstawówki zakażony koronawirusem. Odwołano egzamin ósmoklasisty w szkole
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. Rogi diabła nad morzem. Sfotografowano niezwykłe zjawisko

Źródło: fakt.pl