Ksiądz pogrzeb. Pixabay/kisistvan77Źródło: Pixabay/kisistvan77
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Marca 2020

Mąż Beaty popełnił samobójstwo. Ksiądz nie chciał odprawić pogrzebu, postawił oburzający warunek

Ksiądz odmówił odprawienia pogrzebu mężczyzny, który popełnił samobójstwo. Jego żona w końcu była zmuszona zrezygnować z usług księdza. "Za odprawienie mszy w intencji samobójcy zażyczył sobie trzy razy większą sumę" - czytamy na kobieta.wp.pl.

Kiedy mąż pani Beaty popełnił samobójstwo, był to cios dla całej rodziny. W końcu przyszedł czas na organizację i załatwienie spraw związanych z pochówkiem i innych formalności. To, co usłyszała od księdza oraz jego postawa wobec tej sytuacji, były dla kobiety strasznym doświadczeniem.

Monika Olejnik jednym wpisem straciła w oczach fanów. Monika Olejnik jednym wpisem straciła w oczach fanów. "Nie wierzę, że pani tak napisała"Czytaj dalej

Ksiądz odmówił odprawienia pogrzebu samobójcy. Postawił warunek. Żona zmarłego zrezygnowała z jego usług

Załatwianie spraw związanych z pogrzebem nigdy nie należy do przyjemności, a w szczególności dla najbliższych osób zmarłego. Niestety jest to nieuniknione. Tak oto zrozpaczona kobieta udała się do księdza, aby ustalić koszty pogrzebu. Zaniemówiła, gdy zobaczyła jego postawę. Kapłan wyrażał swoje zniechęcenie i potępienie dla zmarłego i tego, co zrobił. Postawił jednak jeden warunek. Zażyczył sobie więcej pięniedzy. O sprawie czytamy na kobieta.wp.pl.

- Niestety usłyszałam, że mój ukochany popełnił straszliwy grzech - opowiada pani Beata. - Kapłan krzywił się bardzo na organizację pogrzebu, a potem za odprawienie mszy w intencji samobójcy zażyczył sobie trzy razy większą sumę - dodaje wdowa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP atakują Kidawę-Błońską. Powód jest absurdalny, poszło o nazwisko
2. Pociąg potrącił pieszego. Policja przyjechała, ofiary nie było

Takim zachowaniem i postawą księdza była oburzona zarówno żona zmarłego, jak i jej babcia. Kobiety zgodnie postanowiły zatem zrezygnować z usług księdza i zdecydowały się na ceremonię świecką, której odprawieniem, w miejsce księdza, zajmuje się mistrz ceremonii.

- Wbrew pozorom z moich usług nie korzystają tylko ateiści, ale również osoby wierzące, które żywią niechęć do księży. Mogę śmiało przyznać, że w 80 proc. sytuacji przy grobie, na życzenie bliskich zmarłego, wprowadzany jest element modlitwy np. "Ojcze nasz" lub "Wieczny odpoczynek" - tłumaczy pani Aneta Dobroch, która jest mistrzem ceremonii pogrzebowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  2. Obowiązkowa opłata za auto może kosztować nawet kilkanaście tys. złotych. Wielu Polaków będzie oburzonych
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Przerażony 3-latek utknął w windzie w przejściu podziemnym. Pomoc przybyła w samą porę
  5. Agata Duda wezwana do tablicy. Powinna zareagować?
  6. Sprawa Suntago Park of Poland trafi do prokuratury? Media: podejrzenie przestępstwa

Źródło: kobieta.wp.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News