Ks. Isakowicz-Zaleski przedstawił poważne zarzuty. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Czerwca 2020

Ks. Isakowicz-Zaleski przerywa milczenie. Poważne zarzuty pod adresem kardynała Stanisława Dziwisza

Ks. Isakowicz-Zaleski w swoim ostatnim wywiadzie dla Wirtualnej Polski poruszył opinię publiczną. Przedstawił kardynałowi Dziwiszowi niezwykle poważne zarzuty. Poszło o tuszowanie pedofilii, jaka miała mieć miejsce w Kościele Katolickim. Czy kontrowersyjna wypowiedź znajdzie swój finał w sądzie?

Zjawisko pedofilii w Kościele katolickim wywołuje potężne emocje wśród Polek i Polaków. Coraz więcej ofiar molestowania publicznie opowiada o swoich dramatach. Liczne produkcje, takie jak filmy braci Sekielskich dają przestrzeń dla wykorzystywanych seksualnie. Ich świadectwa poruszają wielu z nas. Ostatni wywiad znanego duchownego również wywołał spore zamieszanie. Oskarżył w nim kardynała Dziwisza o ukrywanie księży znęcających się nad nieletnimi.

Kontrowersje wokół wypadku Beaty Szydło. Kierowca seicento odprowadzony do sądu przez prezydentaKontrowersje wokół wypadku Beaty Szydło. Kierowca seicento odprowadzony do sądu przez prezydentaCzytaj dalej

Ks. Isakowicz-Zaleski wytoczył poważne zarzuty w kierunku Dziwisza

Na łamach Wirtualnej Polski znany duchowny przedstawił swoją opinię na temat ostatnich wydarzeń w Kościele Katolickim. Isakowicz-Zalewski zarzuca religijnemu tygodnikowi "Niedziela" usunięcie niezwykle ważnego wywiadu. Komentował w nim przestępstwa, jakich dopuszczać się mieli duchowni gigantycznego związku wyznaniowego. Przyznaje, że do dziś nie podano mu powodu, dla którego wycofano rozmowę na tak trudny temat. Kapłan ma jednak własną teorię na ten temat.

- Myślę, że kluczowa była jedna rzecz. Na podstawie faktów wymieniłem z nazwiska osoby odpowiedzialne za tuszowanie pedofilii. To były nuncjusz apostolski Józef Kowalczyk oraz kard. Stanisław Dziwisz - Wyjawił Isakowicz-Zaleski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kaczyński nie wytrzymał i wulgarnie obraził opozycję. Słowa, które jeszcze nigdy nie padły, zatrważające
2.Obostrzenia dla Polaków aż do jesieni? Słowa Szumowskiego wielu się nie spodobają

Ks. Isakowicz-Zaleski w rozmowie z "WP" uznał, że podanie konkretnych nazwisk, wysoko postawionych hierarchów Kościoła Katolickiego wywołało istną histerię. Przedstawia, że choć rozmowę udało się przywrócić, to redaktorka Bugała musiała zmierzyć się z przykrymi konsekwencjami. - Dla mnie już nie jest ważne, kto dzwonił i mówił, że "to trzeba zdjąć", ale że redakcja tak łatwo ustąpiła. Dwa dni później wezwano redaktor Bugałę z Wrocławia do Częstochowy, gdzie prawie ją przesłuchano, jakby była czemuś winna - Wyjaśnia dziennikarzom Wirtualnej Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana w bankomatach sieci Euronet. Przy wybieraniu pieniędzy będziesz musiał się więcej natrudzić
  2. Ślad za Mateuszem nagle się urwał. 29-latek nie żyje, po sześciu dniach znaleziono jego ciało
  3. Okrzyknięto go „ulicznym weterynarzem”. Uratował ponad 400 zwierząt, nie chciał pieniędzy
  4. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
  5. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"
  6. W przyszłym roku może wybuchnąć kolejna pandemia. Tę chorobę znamy jednak o wiele lepiej

Źródło: [Wirtualna Polska]