Krzysztof Simon przekazał, że jest oszołomiony przekazanymi dziś przez Mateusza Morawieckiego informacjami. (zd. il.) flickr.com/Kancelaria PremieraŹródło: (zd. il.) flickr.com/Kancelaria Premiera
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Maja 2020

Prof. Krzysztof Simon nie mógł uwierzyć w decyzję premiera. Nie daje się uciszyć, ujawnił, jak jest naprawdę

Krzysztof Simon krytycznie odniósł się do przekazanych na konferencji prasowej Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego informacji o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek w otwartej przestrzeni oraz limitów osób mogących przebywać w kościołach i sklepach. – Jestem oszołomiony radykalizacją tego wszystkiego – przekazał wirusolog.

Ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu poinformował, że w jego opinii tak drastyczne znoszenie restrykcji oraz przekonywanie rządzących, iż epidemia została opanowana, są dla niego niezrozumiałe. – U nas liczba zakażeń się nie zmniejsza. Dziś zabrakło mi miejsc na intensywnej terapii. Mam tylko kilka rezerwowych, ale i te się pewnie zapełnią – przekazał prof. Simon w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl, cytowany przez "Polska Times".

Bardzo niepokojące dane wreszcie ujawnione. Dwa nowe ogniska wirusa w tym samym mieście, padł przykry rekordBardzo niepokojące dane wreszcie ujawnione. Dwa nowe ogniska wirusa w tym samym mieście, padł przykry rekordCzytaj dalej

Krzysztof Simon: "Obym się mylił"

Już przed kilkoma dniami, gdy w ubiegły poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o braku zgonów w ciągu 24 godzin, wrocławska placówka, odnotowując cztery przypadki śmiertelne, przekonywała, że resort minął się z prawdą. Wirusolog przyznał, że w niektórych regionach pandemia ulega wyciszeniu, należy jednak uznać, że sytuacja w naszym kraju nadal jest poważna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzja
2. Dobry SUV nie musi kosztować cię krocie. Wystarczy 30 tys. zł i pogromca wszelkich szos może być twój

Profesor Krzysztof Simon zalecał ostrożność. W jego opinii gwałtowne poluzowanie obostrzeń – w tym m.in. przywrócenie działalności restauracji – może doprowadzić do gwałtownego wzrostu zakażeń. – Obym się mylił – dodaje jednak przedstawiciel służby zdrowia.

Warto wspomnieć, że wirusolog już poprzednio apelował co prawda o znoszenie nakazu zakrywania nosa i ust w parkach czy nawet na ulicach, jednak w jego opinii ograniczenia te powinny nadal obowiązywać w sklepach czy w komunikacji miejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawdziwy przełom w badaniach nad koronawirusem. Eksperci odkryli ważną zależność
  2. Rewolucja w McDonald's. Popularne burgery w nowym wydaniu. Co się zmieniło?
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Alarm w części Polski, wielu poszkodowanych. Pilny apel do mieszkańców i turystów

Źródło: polskatimes.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News