Krzysztof Simon o Śląsku. (zdj. Il. ) ; TVP Info screenŹródło: (zdj. Il. ) ; TVP Info screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Czerwca 2020

Profesor Krzysztof Simon nie ma wątpliwości. Mocne słowa o sytuacji na Śląsku na pewno dotrą na Nowogrodzką

Krzysztof Simon od początku pandemii koronawirusa krytykuje działania Prawa i Sprawiedliwości. Uważa, że zbyt szybko pozwolono na poluzowanie zasad reżimu sanitarnego. Tym razem nie wytrzymał i zabrał głos w sprawie wydarzeń na południu Polski. - Doprowadzono do tragedii na Śląsku, której można było uniknąć - wskazał w "Rzeczpospolitej".

W obliczu wysokiego zagrożenia epidemiologicznego przedstawiciele rządu musieli podjąć natychmiastowe i radykalne decyzje. Noszenie maseczek, zamrożenie gospodarki, społeczny dystans to zaledwie namiastka wskazań, do których musieliśmy się dostosować. Zawieszenie działalności wielu przedsiębiorstw doprowadziło do poważnego kryzysu. Rosnące bezrobocie oraz upadające firmy były skutkiem koronawirusa. Równie poważna stała się sytuacja na Śląsku, o której redakcja "Rzeczpospolitej" rozmawiała z profesorem Krzysztofem Simonem.

Bp Samiec nie krył oburzenia. “Osoby LGBT nie są ideologią, a Siostrami i Braćmi w Chrystusie”Bp Samiec nie krył oburzenia. “Osoby LGBT nie są ideologią, a Siostrami i Braćmi w Chrystusie”Czytaj dalej

Krzysztof Simon o Śląsku

- Na początku epidemii nikt w tych wielkich zamkniętych społecznościach, jakimi są zakłady pracy, nie miał robionych badań przesiewowych, a niektóre kraje tak robiły. Takie badania zmniejszyłyby ryzyko szerzenia się zakażeń. Tak doprowadzono do tragedii na Śląsku, której można było uniknąć - deklarował w "Rz" Simon. Drastyczny wzrost zachorowań, spowodowany sytuacją w kopalniach, zdaniem medyka, jest spowodowany zaniedbaniami ze strony Prawa i Sprawiedliwości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz zadziwił wiernych na niedzielnej mszy. Modlił się, aby Bóg dał jego kandydatowi zwycięstwo
2. Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO]

Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, w mocnych słowach podsumował działania Zjednoczonej Prawicy. - Badania przesiewowe prowadzone są tylko wśród górników na Górnym Śląsku, którzy są dla każdej władzy trudną grupą społeczną, szczególnie jeśli zaczynają protestować na ulicy. Jakby zrobić badania przesiewowe w każdej kopalni w Lubinie, w zagłębiu lubelskim, w koszarach itd., to tych przypadków prawdopodobnie będzie zdecydowanie więcej - wskazał redaktorom "Rzeczpospolitej".

Znany lekarz zaapelował o dalsze stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. Uważa bowiem, że w sytuacji wysokiego zagrożenia epidemiologicznego wciąż powinien obowiązywać ścisły reżim sanitarny. - Niestety, nie wszędzie egzekwuje się przestrzeganie dalej obowiązujących rygorów, choćby noszenie maseczek czy zachowywanie dystansu w pomieszczeniach zamkniętych, i nie karze się ludzi za ich łamanie. Trzeba przestrzegać absolutnie tych ograniczeń, które jeszcze są - tłumaczył dla "Rzeczpospolitej".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientów
  2. Tragedia w Warszawie. Nastolatka spadła z dachu wieżowca. Nie żyje
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. Przełom w temacie sieci 5G w Polsce? Jest oficjalne rozporządzenie

Źródło: [Rzeczpospolita]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News