Krzysztof Simon premier. TVP Info screenŹródło: TVP Info screen
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 3 Lipca 2020

Profesor Krzysztof Simon nie wytrzymał słów premiera. Nie krył oburzenia, "to absurd absolutny"

Krzysztof Simon, znany i ceniony ekspert, specjalizujący się w chorobach zakaźnych zdecydowanie skrytykował słowa premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące epidemii. Jego zdaniem nie można mówić, że koronawirus niczym nie różni się od innych chorób.

Zdaniem wielu ekspertów niektóre decyzje rządu mogą być przedwczesne. WHO podkreśla, że koronawirus wciąż stanowi bardzo poważne zagrożenie.

Tuż przed drugą turą wyborów PiS całkowicie zmienia strategię. Zaczynają się wycofywać, zadziwiające doniesieniaTuż przed drugą turą wyborów PiS całkowicie zmienia strategię. Zaczynają się wycofywać, zadziwiające doniesieniaCzytaj dalej

Prof. Krzysztof Simon ostrzega

Profesor Simon w wywiadzie dla Gazeta.pl apelował o to, by nie bagatelizować zagrożenia. Jego zdaniem dla wielu Polek i Polaków wirus może być śmiertelnie niebezpieczny. - Niespełna 30 milionom on aż tak nie zagraża. Ale jest jeszcze 9,5 miliona ludzi starszych, z wielochorobowością, młodszych obciążonych innymi chorobami - stwierdził. - Ich zdrowie i życie zależy od tego, czy pozostali, w tym młodsi ludzie "zachowają solidarność społeczną" i będą stosować się do zasad, przede wszystkim zachowania dystansu zakrywania ust i nosa - dodał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Maryla Rodowicz ujawniła wysokość swej emerytury. Artystka może już tylko załamać ręce
2. Pociąg uderzył w samochód pielgrzymów. Co najmniej 20 osób nie żyje, tragedia za granicą

Jednocześnie bardzo negatywnie ocenił ostatnie wypowiedzi premiera Morawieckiego. - To absurd absolutny, wbrew nawet temu, co mówi Światowa Organizacja Zdrowia. Epidemia jest. Nowych przypadków jest ciągle ok. 300 dziennie. Specjalne oddziały są utrzymywane. Jak się jedno robi, to trzeba robić drugie, a nie mówić, że epidemii nie ma. To się ze sobą kompletnie wyklucza - stwierdził. Jednocześnie zaznaczył, że niska liczba zachorowań jest utrzymywana m.in. dlatego, że zachowujemy potrzebny dystans.

Profesor Krzysztof Simon stwierdził ponadto, że musimy być przygotowani na wdrożenie procedur potrzebnych do zaszczepienia najbardziej zagrożonych koronawirusem. Jednocześnie nie można tego robić już teraz, gdy brak jest szczegółowych informacji na temat szczepionki. - Dopiero w momencie, kiedy pojawi się szczepionka, będzie można tworzyć schematy szczepień i wyznaczać grupy - zaznaczył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO podjęło ważną dla klientów decyzję. Bank został zmuszony do zawieszenia jednej z głównych usług
  2. Jasnowidz Jackowski znowu ostrzega. Niepokojąca wizja. Zacznie się niedługo
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Nieoficjalnie: Gwiazda serialu Breaking Bad w najnowszej części gry Far Cry

Źródło: Gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News