Krzysztof Simon wyraźnie krytykuje ostatnie decyzje rządu, które dotyczą odmrażania kraju i luzowania niektórych obostrzeń.. (zd. il.) YouTube/Super Express (prof. Krzysztof Simon)Źródło: (zd. il.) YouTube/Super Express (prof. Krzysztof Simon)
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Czerwca 2020

Prof. Krzysztof Simon nie ukrywa zadziwienia decyzjami rządu. Poszło o wesela i kościoły

Krzysztof Simon, znany polski profesor nauk medycznych i ceniony lekarz, wyraźnie krytykuje ostatnie decyzje rządu, które dotyczą odmrażania kraju i luzowania niektórych obostrzeń. Lekarz stwierdził, że nie może się pogodzić m.in. z otwarciem stadionów, kościołów z nieograniczoną ilością wiernych czy ze zgodą na organizacje wesel.

W sobotę, 30 maja, Polska przystąpiła do kolejnego, czwartego już etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego. Poluzowane zostały także pewne obostrzenia. Doszło m.in. do zniesienia obowiązku zakrywania ust i nosa w otwartej przestrzeni publicznej. Otwarto także wiele miejsc publicznych oraz wydano zgodę na organizację licznych wydarzeń, a od 6 czerwca otwarte zostaną także m.in. kina, teatry, siłownie czy salony masażu. Już 19 czerwca na stadiony powrócą kibice. To wszystko nie przypadło do gustu prof. Krzysztofowi Simonowi, który w sposób krytyczny skomentował ostatnie dezycje rządu.

Zadziwiające sceny na Jasnej Górze. Biskup się nie hamował, grzmiał z ambony na policjęZadziwiające sceny na Jasnej Górze. Biskup się nie hamował, grzmiał z ambony na policjęCzytaj dalej

Krzysztof Simon krytykuje ostatnie decyzje rządu ws. luzowania obostrzeń

Prof. Krzysztof Simon, ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, na antenie TVN24 odniósł się do ostatnich działań i decyzji polskiego rządu w sprawie luzowania niektórych obostrzeń oraz odmrażania gospodarki i życia społecznego. Znany i ceniony lekarz przyznaje, że nie może się z tym pogodzić, gdyż wciąż trwa stan epidemii w Polsce i na świecie, sprawa jest poważna, a wirus stanowi naprawdę wysokie zagrożenie dla życia i zdrowia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda u o. Rydzyka w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Padły skandaliczne słowa, których nikt się nie spodziewał
2. Nie G7, a nawet już nie G8. Jest pomysł rozszerzenia wpływowej grupy państw, wiemy o jakich członków

- Niewątpliwie mamy epidemię w tym kraju i nie tylko w tym kraju. Mamy zaraźliwy wirus, dość młody, a więc się łatwo szerzy. Wiemy też mniej więcej, ile mamy przypadków. To jest nieprawda, że 22 tys., bo to są te wyłapane przez nas klinicznie objawowe [...] czyli trzeba liczyć 80-100 tys. przypadków, które przebyło czy ma wirus w jakiś sposób - powiedział prof. Krzysztof Simon w TVN24.

Prof. Simon uważa, że dopóki nie będzie skutecznego leku czy szczepionki na koronawirusa, powinniśmy wstrzymać się ze wszelkimi kontaktami społecznymi i rozrywkami, a rząd powinien wstrzymać się z podejmowanymi decyzjami. Wyraził także swoje obawy związane z lekceważeniem epidemii, szczególnie przez osoby młode.

- Epidemia jest, była i będzie. Dopóki nie będzie szczepionek i odpowiednich leków, będziemy się z nią borykać w mniejszym lub większym stopniu. Boję się, że tylko część ludzi świadomych będzie przestrzegać reguł gry, a część ludzi powie: "Co mnie to obchodzi, mam 20, 30 lat, jestem zdrowy" - powiedział profesor, wyrażając swoje spostrzeżenia i obawy.

- Zupełnie nie rozumiem decyzji - tu się narażam kibicom - otwarcia stadionów. Przypomnę: stadiony były przyczyną gigantycznej epidemii we Włoszech. Nie bardzo rozumiem koncentracji ludzi w jednym miejscu, jakim są kościoły. Wiem, że ludzie się modlą, ale mogą to robić na zewnątrz. A to była przyczyna gigantycznej epidemii w Korei Południowej, wyszła właśnie z kościołów. Zupełnie nie rozumiem kolejnego posunięcia, które jest bardzo abstrakcyjne - tu narażam się z kolei branży weselnej - tych wesel bez ograniczeń - mówił prof. Simon na antenie TVN24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie luksusowe produkty spożywcze i trunki. Z nr 6 możemy być wyjątkowo dumni
  2. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
  3. Krystyna Pawłowicz obraziła publicznie dziecko, nie ma żadnych granic. Wszystko udokumentowane
  4. Loty do Polski i z Polski będą wznowione. Popularna linia lotnicza właśnie wydała nagły komunikat
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Nowy Jork z 1911 roku w kolorze. Piękna rekonstrukcja historycznego nagrania

Źródło: TVN24 / wiadomosci.gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News