Krzysztof Łuczewski. PikistŹródło: Pikist
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Stycznia 2021

Zmarł dziennikarz Radia Nowy Świat. Przegrał walkę z koronawirusem

Nie żyje Krzysztof Łuczewski. Radio Nowy Świat przekazało niebywale przykre wiadomości o śmierci wybitnego dziennikarza. Portal Koduj24.pl, który współtworzył zmarły, poinformował, że radiowiec przegrał walkę z koronawirusem.

Krzysztof Łuczewski odszedł z Programu Trzeciego Polskiego Radia po głośnym skandalu wokół listy przebojów. Przypomnijmy, że dawny konkurs miał wygrać utwór Kazika o tytule "Twój ból jest lepszy niż mój". Ostatecznie władze rozgłośni poinformowały o rzekomym zmanipulowaniu głosowania, co wywołało reakcję kilkunastu dziennikarzy, zatrudnionych w medium.

Portal Koduj24.pl przekazał, że przyczyną śmierci miał być koronawirus.

Ochroniarz w Biedronce przyłapał kobietę na gorącym uczynku. Okazało się, że jest policjantkąOchroniarz w Biedronce przyłapał kobietę na gorącym uczynku. Okazało się, że jest policjantkąCzytaj dalej

Nie żyje Krzysztof Łuczewski. Szanowany dziennikarz przegrał walkę z wirusem

Redaktor wraz ze współpracownikami powołali do życia znane i lubiane medium, Radio Nowy Świat. Zmarły prowadził w nim audycje "Dźwiękowe kontro-wersje". W rozgłośni sprawował także funkcję współwłaściciela stacji oraz dyrektora muzycznego.

3 miesiące temu zmarły zrezygnował z pracy z radiu. Wraz z Patrycją Macjon opuścili zarząd Nowego Świata. Łuczewski z zaangażowaniem realizował się w roli dyrektora muzycznego Antyradia. Kierował także pracami programowymi RMF FM, Planety FM, czy też Radia Kolor. 

"Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek będziemy musieli napisać tę informację. Nie wiemy nawet, jak ubrać ją w słowa. Odeszła osoba, bez której Radio Nowy Świat nie byłoby w tym miejscu, w którym jest obecnie. Nie byłoby całonocnych playlist. Nie byłoby tematycznych wieczorów muzycznych. Nie byłoby niepowtarzalnego klimatu - nie tylko tego muzycznego. Zmarł Krzysztof Łuszczewski. Praca z nim była dla nas zaszczytem. Krzysztofie, nigdy Cię nie zapomnimy. Dziękujemy za wszystko" - podało Radio Nowy Świat.

Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek będziemy musieli napisać tę informację. Nie wiemy nawet, jak ubrać ją w słowa. Odeszła...

Opublikowany przez Radio Nowy Świat Środa, 20 stycznia 2021

Dziennikarz został wspominany przez Tomasza Raczka oraz Organka.

"Krzysztof Łuszczewski - szef muzyczny Radia Nowy Świat nie żyje. Straszny nieoczekiwany ból" - czytamy we wpisie Tomasza Raczka. Krótki post został umieszczony na Facebooku. 

Krzysztof Łuszczewski - szef muzyczny Radia Nowy Świat nie żyje. Straszny nieoczekiwany ból ????

Opublikowany przez Tomka Raczka Środa, 20 stycznia 2021

"Krzysztof Łuszczewski, nie wiemy co napisać. Parę dni temu byliśmy w kontakcie. To jest tak bardzo niewyobrażalne, okrutne i wywołuje tyle przekleństw w głowach. Nie potrafimy się z tym pogodzić. Składamy kondolencje najbliższym i całej ekipie Radia Nowy Świat" - zadeklarował w oficjalnym komunikacie Organek.

Krzysztof Łuszczewski.........nie wiemy co napisać.......parę dni temu byliśmy w kontakcie........to jest tak bardzo...

Opublikowany przez Organek Środa, 20 stycznia 2021

Nie podano informacji dotyczących terminu przeprowadzenia ceremonii pogrzebowej. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV: