Krzysztof Leski. Wikimedia Commons/Jan SłupskiŹródło: Wikimedia Commons/Jan Słupski
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Stycznia 2020

Niezwykle poruszające, ostatnie słowa zamordowanego dziennikarza. Napisał je dzień przed śmiercią

Krzysztof Leski został pożegnany przez swoich najbliższych, przyjaciół i współpracowników. Dziennikarz, któremu dorobku pozazdrościć mogło wielu reprezentantów zawodu, został zamordowany.

Leski pracował dla Gazety Wyborczej w latach 1989–1991. Od 1990 do 2001 współpracował z TVP, gdzie prowadził m.in. "Wiadomości".

Od 2006 do 2007 współpracował z TVP3. Od 2008 do 2009 roku prowadził program "Polska i Świat" w radiowej jedynce. Na swoim koncie miał również współpracę z „The Daily Telegraph”, BBC World Service, „Expressem Wieczornym”, „Wprost” i „Polityką”.

Samolot, którym miał lecieć prowadzący Samolot, którym miał lecieć prowadzący "Pytanie na Śniadanie" stanął w płomieniachCzytaj dalej

Za swoją pracę miał być nagrodzony dwukrotnie. W 2011 roku odebrał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. 6 lat później nie zgodził się przyjąć Krzyża Wolności i Solidarności od Andrzeja Dudy.

- Krzysiu, pamiętamy o Tobie. Wpływałeś na nas bardzo mocno - wspomniał dziennikarza Robert Kozak, szef Polskiej Sekcji BBC w Warszawie.

- Krzyś Leski nie żyje... Był nieduży, ale wielkiego hartu w podziemiu Solidarności. Miał ostre pióro i spojrzenie na świat, nie mieścił się w kanonach, walczył z polską paranoją i swoją chorobą. Miał SERCE jak kontynent ciepła... Zamordowano Go. R.I.P – trzymam Cię mocno w tej drodze - to z kolei słowa Michała Boniego.

Krzysztof Leski w ostatnim wpisie

Jak już informowaliśmy, dziennikarz przed śmiercią był bardzo aktywny na Twitterze. Udostępniał zarówno krajowe, jak i zagraniczne artykuły. Prowadził również swoją stronę, na której ostatniego dnia 2019 roku, zamieścił poruszający wpis.

- To nie był aż tak zły rok. Odzyskałem wiarę w sens życia będącego czymś więcej niż codzienna wegetacja - napisał dziennikarz. W swoim ostatnim wpisie postanowił podsumować 2019 roku. Zapytał również czytelników o to, jaki był dla nich.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Bardzo mocny apel Martyny Wojciechowskiej do Polaków o tragedii w Australii. Daje do myślenia i wyciska łzy

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News