Krzysztof Krawczyk w TVP. East News/TricolorsŹródło: East News/Tricolors
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 21 Grudnia 2020

Dziennikarze TVP przyjechali do domu Krzysztofa Krawczyka. Już w piątek na antenie pokażą, jak żyje artysta

Krzysztof Krawczyk zagości w domach widzów Telewizji Polskiej podczas pierwszego dnia świąt. "Jedynka" zamierza wyemitować film dokumentalny o życiu i twórczości jednego z najważniejszych polskich wokalistów. Nie zabraknie trudnych tematów.

  • TVP wyemituje autorski film dokumentalny na temat życia i twórczości Krzysztofa Krawczyka
  • Dokument opowie historię jednego z najważniejszych polskich piosenkarzy przełomu wieków
  • W filmie poruszone mają być także trudne tematy dotyczące artysty, o których nie mówi się zbyt często w mediach

Twórcy przekonują, że dokument miał być relacją z koncertów i nagrania nowego albumu Krzysztofa Krawczyka, pandemia pokrzyżowała im jednak plany. 

Krzysztof Krawczyk w TVP

Krzysztofa Krawczyka zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać. Zdecydowana większość Polaków z pewnością potrafi zanucić któryś z jego przebojów, ot choćby taki "Parostatek", czy "Rysunek na szkle". Do muzyki wokalisty tańczą już całe pokolenia, gdyż jego twórczość sięga lat 60. 

Przepis na idealne pierogi z kapustą i grzybami. Smakują, jak u babci, a przygotowanie ich jest niezwykle łatwe i szybkiePrzepis na idealne pierogi z kapustą i grzybami. Smakują, jak u babci, a przygotowanie ich jest niezwykle łatwe i szybkieCzytaj dalej

Wtedy to piosenkarz wraz z m.in. Marianem Lichtmanem założył legendarny zespół Trubadurzy, w którym śpiewał do 1973 r., kiedy to zadecydował o rozpoczęciu niezwykle owocnej kariery solowej, która trwa po dziś dzień. 

Przez lata działalności, Krzysztof Krawczyk stworzył niezmierzoną ilość przebojów, które potrafiły łączyć naszych rodaków niezależnie od wieku, płci, czy poglądów politycznych. Dość powiedzieć, że w latach 70. nagrody wręczał mu sam Wojciech Jaruzelski, co nie przeszkodziło Radiu Maryja w częstym emitowaniu jego muzyki na antenie, czy zapraszaniu go do swoich audycji.

Z artystą współpracowało też wielu muzyków reprezentujących najróżniejsze gatunki i style muzyczne, od Norbiego, przez Edytę Bartosiewicz, aż po Gorana Bregovica. Twórczością Krawczyka inspirowali się także zagraniczni muzycy, a nawet amerykańscy raperzy (Berner, B-Real z Cypress Hill i Rick Ross), którzy nagrali utwór w oparciu o jedną z piosenek autora "Chciałem być".  

Pasjonującą historią życia i twórczości Krzysztofa Krawczyka postanowiła zająć się Telewizja Polska, tworząc w tym roku film dokumentalny, który premierowo widzowie będą mogli obejrzeć już pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia. 

Parostatkiem w TVP, statkiem na parę w TVP

"Krzysztof Krawczyk - całe moje życie", bo tak właśnie nazywa się film dokumentalny o jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, wyemitowany zostanie na antenie TVP1 w pierwszy dzień świąt o godzinie 21.00. Twórcy zapowiadają, że nie zabraknie w nim trudnych tematów, dotyczących alkoholu, czy epizodu artysty w gatunku disco polo. 

Choć film składać się będzie głównie z materiałów archiwalnych, często trudno dostępnych dla fanów Krzysztofa Krawczyka, przedstawione zostaną w nim także wywiady z muzykiem, które zostały przeprowadzone podczas wizyt dziennikarzy TVP u twórcy "Bo jesteś ty" w sierpniu tego roku. 

Warto zaznaczyć, że początkowo dokument miał wyglądać zupełnie inaczej - twórcy zamierzali wybrać się z artystą w trasę koncertową, a także przedstawić widzom proces nagrywania przez piosenkarza swojego nowego albumu. Plany pokrzyżowała jednak trwająca od marca pandemia koronawirusa. 

Przestój w pracy nad dokumentem zainspirował jednak reżysera do sięgnięcia po materiały dostępne w Telewizji Polskiej, z czego zrodził się efekt finalny, którym widzowie cieszyć będą mogli się już wkrótce. 

Źródło: tvp.info

Artykuły polecane przez redakcję WTV: