Krzysztof Bosak skrytykowany przez anestezjologa. East News/Jan Bielecki
Źródło: East News/Jan Bielecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 26 Października 2020

Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

Krzysztof Bosak już wielokrotnie zaskakiwał nas swoimi "specjalistycznymi" wypowiedziami. Kilka dni temu polityk postanowił zabrać głos w sprawie kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jego nietuzinkową opinię postanowił skomentować anestezjolog.

Były uczestnik "Tańca z gwiazdami", a obecnie poseł Konfederacji, Krzysztof Bosak w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" postanowił skomentować kontrowersyjny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, dotyczący prawa do aborcji eugenicznej. Słowa polityka zostały poddane krytyce Krajowego Konsultanta w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedziećUwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedziećCzytaj dalej

Krzysztof Bosak o "śmierci bez bólu"

W ubiegły czwartek opinią publiczną wstrząsnął wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący aborcji eugenicznej. Kontrowersyjna decyzja stanowi, że przerywanie ciąży z powodu trwałego uszkodzenia płodu jest niezgodne z polskim prawem. Postanowienie to godzi w jeden z fundamentów tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku, opierającego się na możliwości dokonania aborcji w trzech ustalonych przypadkach.

Orzeczenie TK wywołało falę protestów, przetaczającą się przez cały kraj. Chcąc wyrazić swoją niezgodę, rozgoryczone kobiety wyszły na ulice polskich miast. Dziesiątki tysięcy uczestników Strajku Kobiet nie godzą się na wprowadzenie w Polsce zakazu przeprowadzania aborcji eugenicznej. Pod sztandarami walki o prawa człowieka, manifestujący wyrażają swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału.

Czwartkowy wyrok postanowił skomentować również jeden z liderów Konfederacji, Krzysztof Bosak. W swoich słowach polityk najwyraźniej próbował wykazać się wiedzą z dziedziny anestezjologii i intensywnej terapii dziecięcej. Jak nietrudno się domyślić, nie popisał się szczególną wiedzą na ten temat.

- Są dzieci niezdolne do życia i takie dzieci - zgodnie z Kartą Praw Pacjenta - mają prawo do godnej śmierci. To prawo do śmierci bez bólu i śmierci w obecności bliskich, gdzie uszanowana jest godność człowieka. - mówił w wywiadzie z "Rzeczpospolitą" Krzysztof Bosak.

W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"Czytaj dalej

Teraz jego wypowiedź postanowił ocenić specjalista, który nie pozostawił na pośle Konfederacji suchej nitki.

Anestezjolog krytykuje Bosaka

Odpowiedzi na słowa Krzysztofa Bosaka z wywiadu dla "Rzeczypospolitej" postanowił udzielić Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. prof. dr hab. med. Radosław Owczuk. W komunikacie zamieszczonym wczoraj na Facebooku, specjalista pisze:

"Za niedopuszczalne uważam budowanie skojarzeń, wiążących lekarzy zajmujących się anestezjologią i intensywną terapią dziecięcą z zapewnianiem bezbolesnej śmierci. Anestezjolodzy, zarówno pracujący z dziećmi jaki i z osobami dorosłymi skupiają się na ratowaniu życia najciężej chorym pacjentom oraz zapewnianiu opieki okołooperacyjnej na najwyższym poziomie. "

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Świetne wieści dla mieszkańców bloków. Budynki czeka duża zmiana
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Wypowiedzi Krzysztofa Bosaka, prof. Owczuk uznał za dowód braku fundamentalnej wiedzy na temat pracy anestezjologa:

"Wspólnie z pielęgniarkami anestezjologicznymi i innymi specjalistami wspomagającymi nas w procesie diagnostyczno-terapeutycznym na oddziałach intensywnej terapii robimy wszystko co możliwe, żeby uratować życie ludzkie, choć zdarza się, że tę bitwę przegrywamy. Główną rolą naszej specjalności jest walka ze śmiercią, a nie jej zapewnianie." - czytamy w komunikacie.

Zamieszczony na Facebooku wpis udostępniło już ponad 2,5 tys. internautów. Krzysztof Bosak nie zdążył się jeszcze odnieść do słów specjalisty.

źródło: wp.pl

Roman Giertych niespodziewanie przerwał milczenie. Opowiedział wszystko ze szczegółamiRoman Giertych niespodziewanie przerwał milczenie. Opowiedział wszystko ze szczegółamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
  2. Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczu
  3. Przełomowe wieści. Kaczyński nagle w poważnych tarapatach, sytuacja jakiej nie było od miesięcy
  4. Zadziwiające sceny na Strajku Kobiet. Protestujący mijali policjantkę, nagrano jej nietypowy gest
  5. Kayah zmieniła tekst piosenki. Znaczący gest w stronę kobiet, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  6. Domowy syrop do zadań specjalnych, rozpościera nad organizmem tarczę przed wirusami i przeziębieniem. Dodaj 2 składniki i ciesz się pysznym smakiem