Krzysztof Bosak. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 17 Maja 2020

Komuś w PO pomyliły się numery? Bosak ujawnia, jakie SMS-y otrzymali jego posłowie

Krzysztof Bosak ujawnił, że Platforma Obywatelska już teraz zbiera podpisy dla Rafała Trzaskowskiego. Polityk Konfederacji wyraził jednak zrozumienie dla PO.

W związku ze zmianą kandydatury Małgorzaty Kidawy Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego, przed Platformą Obywatelską pojawiło się duże wyzwanie w postaci konieczności ponownego zebrania 100 tysięcy podpisów pod jego kandydaturą. Opozycja obawia się, że PiS może wyznaczyć bardzo krótki czas na zbieranie podpisów i przez to utrudnić start Trzaskowskiemu.

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Krzysztof Bosak ujawnia

Według przecieków medialnych Platforma postanowiła o zbieraniu podpisów jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników, co zdaniem niektórych komentatorów może być wątpliwe prawnie. Wciąż nieznany jest termin głosowania, więc karty mają mieć puste miejsce na wpisanie tej daty  - W tej chwili, wedle informacji nieoficjalnych zaczęli kampanię wyborczą od łamania prawa. To znaczy od zbierania podpisów nie mając do tego podstawy prawnej, więc po raz kolejny okazuje się, że PiS warty Platformy, Platforma warta PiS-u – powiedział na antenie Polsat News kandydat Konfederacji. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu
2. Jutro wchodzi ważny zakaz, dotknie ponad 100 tys. punktów sprzedaży. Już jest sposób, jak go obejść

– Tak się składa, że politycy Platformy rozsyłają sms-y mobilizujące do zbiórki podpisów na tyle szeroko, że lecą według książki telefonicznej. Rozesłali te sms-y mobilizujące również do naszych posłów.- mówił Bosak. Ku zaskoczeniu wszystkich jednak stanął w obronie PO - Szczerze powiedziawszy nawet się Platformie nie dziwię, bo jak PiS maksymalnie skróci - jak to ma w zwyczaju - terminy to może próbować zrobić tak, żeby kandydat Platformy się nie zarejestrował i później mówić, że Platforma nieudolna nie dała sobie rady – mówił.

Słowom Bosaka zaprzeczył jednak - również obecny w studiu - Jerzy Urbaniak (PO) - Nikt nie zbiera podpisów. Oczywiście się przygotowujemy, bo wiemy, że kiedyś te podpisy będzie trzeba pozbierać – stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Donald Trump ponownie krytykuje WHO. USA może odciąć się od organizacji
  2. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało

Źródło: Polsat News