Krzysztof Bosak. Wiktor BaronŹródło: Wiktor Baron
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 1 Maja 2020

Nagły zwrot akcji podczas konwencji Bosaka. Jeden z polityków nie wytrzymał i wtargnął, sytuacja jakiej jeszcze nie było

Krzysztof Bosak nie spodziewał się takiego przebiegu swojej konferencji prasowej. Odwiedził go niespodziewany gość, który chciał sprostować kłamstwa kandydata Konfederacji.

Przed siedzibą Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Warszawie odbyła się konferencja Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji na prezydenta. Konferencja była poświęcona różnym aspektom antyunijnych też, z którymi utożsamia się ta skrajnie prawicowa partia.

Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoDuda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoCzytaj dalej

Krzysztof Bosak vs. Radosław Sikorski

Podczas konferencji pojawił się jednak nieoczekiwany gość. Były minister spraw zagranicznych, a obecnie europoseł Radosław Sikorski postanowił interweniować i sprostować kłamstwa, jakie jego zdaniem, opowiadał Bosak.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomo, dlaczego Andrzej Duda chce wyborów w maju. Wszystko się wydało, nie ma już wątpliwości
2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny

Nieprzyzwyczajony do tego typu sytuacji kandydat Konfederacji próbował uciszyć Sikorskiego, były szef MSZ jednak nie odpuszczał. Nazwał kłamstwem stwierdzenie Bosaka, jakoby Unia Europejska narzucała dyrektywy państwom członkowskim. Tłumaczył, że państwa członkowskie głosują w sposób demokratyczny w sprawie dyrektyw, a do tego mają prawo weta, które mogłoby skutecznie zablokować przepisy. Wskazywał również, że wszystkie traktaty o funkcjonowaniu UE zostały jednomyślnie zaakceptowane przez rządy państw członkowskich. W tym i przez Polskę, która Traktat Lizboński ratyfikowała w trakcie kadencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Bosak próbował bronić swoich tez, cały czas twierdząc, że UE jest organem niedemokratycznym. W kontrze do tego Sikorski przypomniał, że Polacy wyrazili zgodę na wejście do UE w dwudniowym referendum akcesyjnym. Poparcie dla wstąpienia do organizacji wyniosło wtedy 77,45% wobec 22,55% głosów przeciwnych. Na koniec, po opuszczeniu konferencji przez Sikorskiego, obecny również na niej Dobromir Sośnierz stwierdził, że europoseł KO broni Unii Europejskiej ze względu na to, że UE mu za to płaci. 

Screen przedstawia konferencję Krzysztofa Bosaka przed Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego zakłóconą przez Radosława Sikorskiego. Konferencja była emitowana na oficjalnym fanpage'u Krzysztofa Bosaka o godzinie 10:40.

krzysztof bosak

 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali

Źródło: Facebook