Krystyna Pawłowicz
Źródło: youtube/janusz_jaskolka
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Listopada 2019

Krystyna Pawłowicz, jako męczennica. Sałatkowa manipulacja

Krystyna Pawłowicz, mimo że na politycznej emeryturze, nie daje o sobie zapomnieć. Została nominowana przez klub PiS, obok Stanisława Piotrowicza i Elżbiety Chojny-Duch, na kandydatkę na sędzię Trybunału Konstytucyjnego. Podczas gdy opozycja wytyka jej przewiny, prawica przedstawia profesor, jako męczennicę i zarzuca mediom stosowanie manipulacji. Również wokół... jedzenia sałatki.

Telewizja Republika przygotowała specjalny materiał poświęcony manipulacjom, jakie stosować mają niektóre, konkurencyjne media.

- Wszystkie kłamstwa i manipulacje moimi wypowiedziami przez lewe media są dziś znowu powielane. Proszę sprawdzić i samemu wyciągnąć wnioski... - napisała na Twitterze Pawłowicz, udostępniając materiał na swój temat.

Postanowiliśmy się mu przyjrzeć.

Rydzyk skomentował sprawę Rydzyk skomentował sprawę "wyplutego opłatka". Niespodziewanie odniósł się do SekielskiegoCzytaj dalej

Krystyna Pawłowicz męczennicą?

Materiał otwierają sceny z materiału TVN, na którym przedstawiono Pawłowicz, jako "byłą sędzię trybunału stanu i posłankę, która może powiedzieć, co chce". Według Telewizji Republika zestawienie słów lektora ze scenami, na których profesor je kanapkę jest manipulacją, która ma na celu zasugerować chamstwo, prostactwo i brak wychowania.

Przekłamaniem, według Telewizji Republika, miał być również materiał o homofobicznym wpisie Pawłowicz. Przypominamy.

- Liberalno-lewackie środowiska najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania - nienaturalne postawy i relacje, a potem, gdy te zaburzone zachowania są przez rówieśników brutalnie wytykane,i w skrajnych sytuacjach kończą się tragicznie, to lewaccy ideolodzy patologii obyczajowych odwracają kota ogonem i fałszywie, bezczelnie lamentują nad "morderczą nietolerancją" rówieśników. Nie siejcie patologii, nie będzie jej śmiertelnego żniwa. Nie demoralizujcie dzieci i młodzieży, dajcie im w spokoju, zgodnie z naturą przeżyć ich dzieciństwo i młodość - napisała po samobójstwie prześladowanego 14-latka Pawłowicz.

Gdzie doszło do manipulacji? Według Telewizji Republika wówczas, kiedy dziennikarze TVN poszedli z kamerą do rektorki uczelni, w której pracowała Pawłowicz, prosząc o komentarz. Lektor nazywa tę metodę... stalinowską.