Krystyna Pawłowicz zaatakowała kandydatkę PO. Skrytykował ją za to nawet rzecznik prezydenta.. flickr.com/PiotrDrabikŹródło: flickr.com/PiotrDrabik
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Grudnia 2019

Krystyna Pawłowicz coraz bardziej osamotniona. Skrytykował ją rzecznik Andrzeja Dudy

Krystyna Pawłowicz nazwała kandydatkę PO "nieudanym socjologiem z infantylnymi pretensjami do bycia prezydentem". Wpis ten wywołał falę oburzenia po obu stronach. Został skrytykowany nawet przez rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy, którego zdaniem jest to bardzo nie na miejscu.

Zdaniem rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy - pana Błażeja Spychalskiego, wpis Krystyny Pawłowicz w mediach społecznościowych, dotyczący, a może raczej atakujący i obrażający Małgorzatę Kidawę-Błońską, nie powinien mieć miejsca. Była posłanka, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego nazwała kandydatkę PO "nieudanym socjologiem z infantylnymi pretensjami do bycia prezydentem".

- Takie słowa nie powinny paść - powiedział Błażej Spychalski w TVN24.

Jurek Owsiak wyszedł z Ostrego Dyżuru. Dopiero teraz wyznał, dlaczego nie było go w świętaJurek Owsiak wyszedł z Ostrego Dyżuru. Dopiero teraz wyznał, dlaczego nie było go w świętaCzytaj dalej

Krystyna Pawłowicz zaatakowała kandydatkę PO, stając w obronie Dudy. I wcale nie opłaciło jej się to

Skandaliczny wpis Krystyny Pawłowicz pojawił się zaraz po tym, jak kandydatka Platformy skrytykowała słowa Andrzeja Dudy, który określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na pierwszego prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wtedy w obronie prezydenta postanowiła stanąć Krystyna Pawłowicz.

"Wstyd to pojęcie obce dla prezydentury Andrzeja Dudy. Jej symbolem będzie wielokrotne złamanie konstytucji, przyjęcie ślubowania od Piotrowicza i Pawłowicz, skandaliczne ataki na sędziów. I te słowa, że nie jest Prezydentem wszystkich Polaków. Wstyd!" - napisała Kidawa-Błońska na swoim Twitterze.

"Wstydem,proszę pani Kidawy-Błońskiej to jest pani BEZWSTYD;bezwstyd bezkrytycznej marionetki,bezwstyd nieudanego socjologa z infantylnymi pretensjami do bycia „prezydentem”...Litość." - odpowiedziała rozgniewana Pawłowicz (oryginalna pisownia).

Na te słowa szybko zareagowali inni politycy. Wcześniej w podobnym tonie, jak rzecznik prezydenta, wypowiadał się Kamil Bortniczuk - rzecznik prasowy Porozumienia Jarosława Gowina oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

- Uważam to za skandaliczne zachowanie. Uważam, że pani profesor Krystyna Pawłowicz, obejmując tę ważną funkcję, na którą ją jako parlament powołaliśmy, powinna sobie darować tego typu aktywności. Mam absolutnie jednoznaczne stanowisko w tej sprawie - powiedział Bortniczuk na antenie TVN24.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. W Boże Narodzenie zmarła 15-letnia Gabrysia. Na jej leczenie Polacy uzbierali 4 miliony złotych

3. Skala pedofilii w Legionie Chrystusa niewyobrażalna. Coraz więcej pytań

4. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia

5. Absolutnie nie bierz udziału w tym konkursie. To oszustwo, choć wygląda bardzo autentycznie

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala