Krystyna Pawłowicz. https://www.facebook.com/KrystynaPawlowicz/
Źródło: https://www.facebook.com/KrystynaPawlowicz/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Grudnia 2019

Krystyna Pawłowicz o ślubowaniu: były media i blask fleszy. Rzecznik PiS: nie było

Krystyna Pawłowicz została zaprzysiężona na sędziego Trybunały Konstytucyjnego. "Było ważne przemówienie prezydenta nt. wymiaru sprawiedliwości. Były media i błysk fleszy", napisała na swoim Twitterze Pawłowicz. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że było inaczej.

Prezydent Andrzej Duda w czwartek po południu przyjął ślubowanie od trojga kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do TK: Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny. Nowi sędziowi zostali wybrani przez sejm 21. listopada. Miejscem ślubowania był Belweder.

Krystyna Pawłowicz sędzia TK

"Dziś,5 XII po płd.,w rocznicę urodzin Marsz. J.Piłsudskiego - więc w Belwederze Prezydent A. Duda przyjął ślubowanie od wskazanych przez Sejm trzech nowych sędziów TK. Było ważne przemówienie Prezydenta nt wymiaru sprawiedliwości. Były media i błysk fleszy A teraz służba Polsce", napisała na Twitterze była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, mimo że w oficjalnych mediach społecznościowych Andrzeja Dudy nie sposób odnaleźć jakichkolwiek zdjęć z uroczystości.

"Było kilka kamer i robiono zdjęcia - obsługa z Kancelarii i goście. Złośnicy czekali na Krakowskim Przedmieściu by szydzić. No i pozostawali tam gdy w tym czasie uroczystości w Belwederze trwały...", uściśliła Pawłowicz.

Andrzej Duda w tajemnicy przyjął ślubowanie Piotrowicza i PawłowiczAndrzej Duda w tajemnicy przyjął ślubowanie Piotrowicza i PawłowiczCzytaj dalej

Nic na temat mediów obecnych na uroczystości nie wiedział natomiast wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

W rozmowie z Polsat News Fogiel został zapytany o "tajemniczą aurę" przyjęcia ślubowania.

– Nie powiedziałbym, że była tajemnicza. W tajemnicy to tak, jakby ktoś się spotykał z kimś na stacji benzynowej albo pod śmietnikiem lub pod cmentarzem i tam coś ustalał – odpowiedział Fogiel. Podkreślił również miejsce, w którym odbyło się wydarzenie – To siedziba prezydenta, trudno mówić, że jest to okryte mgiełką tajemnicy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. TVN znowu z Jurkiem Owsiakiem. Jest oficjalna decyzja

2. Co za wyrok! Polityk PiS będzie musiał wpłacić 5 tys. zł na rzecz znienawidzonej przez partię organizacji

3. Nie żyje Janusz Dzięcioł. Gwiazdor zginął w tragicznym wypadku samochodowym

4. Smog, który zabił 12 tys. osób w kilka dni. Nagrania historycznego zwrotu wprawiają w trwogę

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Jerzy Gruza miał poważny wypadek, trafił na OIOM. Wiadomo, w jakim stanie jest kultowy reżyser