Krystyna Pawłowicz. https://www.facebook.com/pg/KrystynaPawlowicz/photos/?ref=page_internal
Źródło: https://www.facebook.com/pg/KrystynaPawlowicz/photos/?ref=page_internal
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Grudnia 2019

Krystyna Pawłowicz bez pełnej emerytury. Może czuć się oszukana przez kolegów z PiS.

Krystyna Pawłowicz, obecna sędzia Trybunału Konstytucyjnego, ma powody, by czuć się oszukaną przez swoich partyjnych kolegów. Okazuje się bowiem, że była posłanka nie dostała w 2019 roku obiecanej przez Prawo i Sprawiedliwość trzynastej emerytury.

Pawłowicz to niewątpliwie jedna z najbardziej barwnych postaci sceny politycznej ostatniego dziesięciolecia. Niełatwo byłoby zliczyć wszystkie kontrowersje, choćby te dotyczące jej obrazoburczych wręcz wpisów na Twitterze czy Facebooku. Tym razem to jednak ex-posłanka PiS może mieć powody do żalu.

Krystyna Pawłowicz bez świadczenia z programu Emerytura Plus

Profesor Pawłowicz przeszła na emeryturę w 2012 roku. Jak podaje "Super Express", na koniec kadencji sejmu (jak każdy poseł) złożyła oświadczenie majątkowe, z którego wynika, że w 2019 roku nie dostała trzynastej emerytury z ZUS. Nowomianowana sędzia TK w swoich oświadczeniach majątkowych wpisywała zawsze, ile świadczenia dostaje co miesiąc, a nie sumę za dany okres, jak ma to w zwyczaju robić wielu innych polityków. Według oświadczenia za rok 2018 Pawłowicz z ZUS pobiera miesięcznie 4514 złotych emerytury. Teraz kwota ta wzrosła do 4700 złotych. W oświadczeniu Krystyny Pawłowicz nie znajdziemy jednak ani słowa o trzynastce, mimo że inni posłowie zaznaczają, że dostali już emeryturę wraz z dodatkami.

Jarosław Kaczyński z niższą emeryturą. Nadal dostaje więcej niż przeciętny seniorJarosław Kaczyński z niższą emeryturą. Nadal dostaje więcej niż przeciętny seniorCzytaj dalej

Zdaniem SE niemożliwym jest, by o Krystynie Pawłowicz zapomniał ZUS – wszystkie trzynaste emerytury dla emerytów i rencistów były wypłacane automatycznie.

Warto nadmienić, że podobny problem spotkał prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jarosław Kaczyński wybudził się z narkozy. Miał gości

2. Mąż Kory przerwał milczenie po latach. Przeszywające wyznanie

3. Emerytury mogą być wyższe w grudniu. W życie wchodzą nowe limity

4. Duchowni wiedzieli o skłonnościach Paetza! Druzgocące zarzuty

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach