Krystyna Pawłowicz. https://www.facebook.com/KrystynaPawlowicz/photos/a.190778790994517/2973669086038793/?type=3&theaterŹródło: https://www.facebook.com/KrystynaPawlowicz/photos/a.190778790994517/2973669086038793/?type=3&theater
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Grudnia 2019

Krystyna Pawłowicz atakuje Kidawę-Błońską. "Nieudany socjolog"

Krystyna Pawłowicz, nowo mianowana sędzia Trybunału Konstytucyjnego, postanowiła wziąć w obronę krytykowanego przez Kidawę-Błońską Andrzeja Dudę i w swoim stylu obrazić kandydatkę PO na prezydenta.

Wszystko rozpoczęło się od słów wypowiedzianych przez prezydenta Dudę w TVP Info, w których bronił tzw. ustawy kagańcowej. Skrytykował również prof. Małgorzata Gersdorf, która została wybrana pierwszą prezes Sądu Najwyższego. Przypomnijmy, że to właśnie prof. Gersdorf nazwała ustawę PiS "kagańcową".

– Wstyd mnie ogarnia, kiedy słyszę, że ktoś, kto mieni się pierwszym prezesem polskiego SN, może o polskim państwie poza granicami kraju opowiadać takie rzeczy. Nawet jeżeli to się dzieje tylko w środowisku sędziowskim. Po prostu wstyd. Wstyd za to, kto w ogóle został na urząd tego pierwszego prezesa Sądu Najwyższego wybrany – mówił Duda w TVP.

Na kontrowersyjną wypowiedź obecnego prezydenta, rzecz jasna, nie pozostała obojętna Małgorzata Kidawa-Błońska, która według wszystkich przesłanek może spotkać się z Dudą w drugiej turze zbliżających się wyborów prezydenckich.

"Wstyd to pojęcie obce dla prezydentury Andrzeja Dudy. Jej symbolem będzie wielokrotne złamanie konstytucji, przyjęcie ślubowania od Piotrowicza i Pawłowicz, skandaliczne ataki na sędziów. I te słowa, że nie jest Prezydentem wszystkich Polaków. Wstyd!", napisała na swoim Twitterze Kidawa-Błońska.

Krystyna Pawłowicz: "Wstydem... to jest pani BEZWSTYD"

Jak nietrudno się domyślić, Krystyna Pawłowicz nie przeszła obojętnie obok słów kandydatki PO. W charakterystycznym dla siebie stylu odpowiedziała na komentarz Kidawy-Błońskiej.

Agata Duda skrytykowana przez Owsiaka. Agata Duda skrytykowana przez Owsiaka. "Mam już dość"Czytaj dalej

"Wstydem,proszę pani Kidawy-Błońskiej to jest pani BEZWSTYD;bezwstyd bezkrytycznej marionetki,bezwstyd nieudanego socjologa z infantylnymi pretensjami do bycia „prezydentem”...Litość.", czytamy na Twitterze Pawłowicz.

Odpowiedź Pawłowicz nie powinna dziwić nikogo, komu jej postać nie jest obca. Widzimy nawet średnik, a więc literacką wartość jej wpisu również ciężko podać w wątpliwość. Sprawa jest jednak o tyle ciekawa, że pani Pawłowicz jest od jakiegoś czasu sędzią Trybunału Konstytucyjnego, a według paragrafu 16 ust. 4 Kodeksu etycznego TK: "Sędzia Trybunału powstrzymuje się od wypowiedzi, które mogą podważyć status, autorytet i integralność Trybunału". Par 15: Sędzia nie powinien uczestniczyć w działaniach, które niekorzystnie wpływają na postrzeganie bezstronności sędziego".

Jak zaznacza "gazeta.pl", warto również pamiętać, że po zgłoszeniu jej kandydatury Pawłowicz miała zawiesić swoją działalność w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów

3. Jurek Owsiak zaliczył wpadkę przed generałem. "Wojsko Polskie nie wspiera WOŚP ale poszczególni żołnierze tak"

4. Legion Chrystusa masowo dopuszczał się czynów pedofilskich. Ustalono już 175 ofiar

5. Co tu się dzieje? W programie TVP na żywo goście stanęli przed księdzem i zaczęli wspólnie odmawiać modlitwę

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak