Krystyna Pawłowicz Lech Wałęsa. (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Sierpnia 2020

Krystyna Pawłowicz pokazała list od Lecha Wałęsy. Zmienia wszystko, co myśleliśmy do tej pory

Krystyna Pawłowicz zaangażowała się w kolejnych konflikt. Tym razem poszło o Lecha Wałęsę i jego zasługi na rzecz walki z władzami PRL-u. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości opublikowała list byłego prezydenta. Ostre słowa krytyki wywołały medialną burzę.

Działalność sędzi Trybunału Konstytucyjnego nie od dziś budzi zastrzeżenia. Jako parlamentarzystka wygłaszała wiele niepopularnych i oburzających opinii. Przeniesienie jej do TK zostało odebrane przez komenetatorów oraz publicystów jako próbę odsunęcia prawniczki na drugi plan. Krystyna Pawłowicz wciąż jednak jest aktywna na Twitterze. Regularnie wygłasza swoje tezy na temat bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Tym razem odniosła się do zasług Lecha Wałęsy.

Zaskakujące sceny za kulisami Pytanie na śniadanie w samym środku afery. Spodziewaliście się?Zaskakujące sceny za kulisami Pytanie na śniadanie w samym środku afery. Spodziewaliście się?Czytaj dalej

Krystyna Pawłowicz ujawniła dawny list Lecha Wałęsy

Założyciel Solidarności również potrafi zaskoczyć. Od wielu lat przypisuje sobie zasługi dotyczące pokonania władz PRL-u oraz doprowadzenia Polski do pełnej suwerenności. Wcześniej jednak przedstawiał nieco inne deklaracje. Po otrzymaniu nagrody Nobla podziękował wszystkim Polakom za zaangażowanie w prace dla Solidarności. Jego list z 1983 roku został przypomniany i opublikowany przez Krystynę Pawłowicz, która wykorzystała okazję do ostrego skrytykowania prezydenta. 

Tadeusz Broś pragnął odejść w ludzkich warunkach. Kultowa postać TVP zmagała się z poważnym problememTadeusz Broś pragnął odejść w ludzkich warunkach. Kultowa postać TVP zmagała się z poważnym problememCzytaj dalej

"Sam obaliłem komunizm [...] nie miałem łatwego zadania z jednej strony komuniści ze swoim sztabem antykryzysowym, agenci, z drugiej strony kolesie z najbliższego otoczeni - czytamy w piśmie z 2016 roku opublikowanym przez redaktorów "Super Expressu". Z opinią Lecha Wałęsy nie zgadza się Krystyna Pawłowicz. Była posłanka użyła dawnych słów działacza, by zripostować jego twierdzenia. "Oto list od Lecha Wałęsy z 24 listopada 1983 r.w którym sam przyznaje,że pokojowa walka Solidarności za którą w imieniu Polaków otrzymał nagrodę Nobla jest naszym wspólnym dziełem i dotyczy nas wszystkich. Na papierze to stwierdził Potem jednak zmienił zdanie... Że tylko sam" - napisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego na Twitterze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Morawiecki o nowym podatku: opłata dla naszego zdrowia

Krystyna Pawłowicz wywołała niemały spór poprzez publikację dawnego listu Lecha Wałęsy. Działacze związani z Prawem i Sprawiedliwością od lat znajdują się w sporze z byłym prezydentem. Wałęsa sam nie szczędzi ostrych słów politykom PiS-u. W dobie ostrych sporów politycznych również historia jest wykorzystywana do działań mających na celu polaryzację opinii publicznej.

Krystyna Pawłowicz Lech Wałęsa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła ważna decyzja, Kościół wprowadza zmiany. Wierni będą musieli się przyzwyczaić
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Zaczęło się, Polsat donosi o fatalnej sytuacji. Żywioł niemal zdewastował duże miasto

Źródło: [Twitter/Krystyna Pawłowicz]