Krystyna Pawłowicz miała wypadek. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 28 Października 2020

Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o wypadku samochodu SOP, do jakiego doszło na placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Jak udało się ustalić portalowi Tvn24.pl osobą, która znajdowała się w wozie była Krystyna Pawłowicz.

Na placu Unii Lubelskiej doszło do kolizji samochodu SOP z tramwajem. Wypadek miał miejsce zaledwie 300 metrów od Trybunału Konstytucyjnego. Jak się okazuje, pasażerką auta była Krystyna Pawłowicz, która otrzymała szczególną ochronę najprawdopodobniej w wyniku odbywających się na polskich ulicach protestów.

Prezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słówPrezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słówCzytaj dalej

Krystyna Pawłowicz miała wypadek

Doniesienia o wypadku rządowego samochodu potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik prasowy SOP, ppłk. Bogusław Piórkowski. Wtedy nie otrzymaliśmy jeszcze informacji kto znajdował się w ochranianym wozie.

Samochód SOP, którym jak okazuje się, podróżowała Krystyna Pawłowicz, zderzył się wczoraj z jednym z tramwajów. Do kolizji doszło w Warszawie, na placu Unii Lubelskiej. Na miejscu szybko zjawiła się policja.

Jak powiadomił wczoraj internetowy portal TVN Warszawa, pojazd nie uległ dużemu uszkodzeniu. Otrzymaliśmy również informację, że żadna z przebywających w samochodzie należącym do SOP osób nie ucierpiała.

Dziś portalowi Tvn24.pl udało się ustalić w oparciu o źródła zbliżone do Służby Ochrony Państwa kim był polityk znajdujący się w samochodzie. Okazuje się, że specjalną protekcją objęta została Krystyna Pawłowicz.

Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieKinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieCzytaj dalej

Wyjątkowa ochrona

Wygląda na to, że szef MSWiA, Michał Kamiński zdecydował się objąć szczególną ochroną Krystynę Pawłowicz. Była posłanka PiS, pełniąca obecnie funkcję sędziego Trybunału Konstytucyjnego została otoczona "opieką" najpewniej z powodu protestów, jakie odbywały się wczoraj pod jej blokiem.

Krystyna Pawłowicz na szczególne zainteresowanie mediów narzekała już po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, 22 października. W państwowej telewizji mówiła wtedy:

"Samochód z Trybunału podwiózł mnie pod klatkę samą i kiedy odjechał, to z głębi ciemnego podwórka z samochodu wyszło dwóch mężczyzn. Młodych! Takich meneli, można powiedzieć. Jeden stanął na przejściu do mojej klatki, a kiedy zaczęłam się zbliżać, zaczął zadawać mi pytania i kazał się tłumaczyć z wyroku w Trybunale Konstytucyjnym... A drugi filmował w tym czasie i świecił jakąś latarką w oczy."

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
2. Banki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osób
3. Nikt nie jest w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokoją

Wczoraj pod blokiem Krystyny Pawłowicz odbywały się manifestacje Strajku Kobiet. Był to jeden z wielu protestów odbywających się w tym czasie w całej Polsce, a będący odpowiedzią na kontrowersyjne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, dotyczące zakazu aborcji eugenicznej.

Jedno ze źródeł portalu Tvn24.pl informuje jednak, że ochronę Krystyna Pawłowicz otrzymała już w poniedziałek. To dość kuriozalna sytuacja, zwracając uwagę na to, że protekcja SOP dotyczy najważniejszych osób w państwie: prezydenta, premiera i wicepremierów. Ochrona może zostać przyznana innym osobom przez szefa MSWiA tylko w szczególnych sytuacjach.

Sama zainteresowana jeszcze nie zdążyła odnieść się do sprawy.

Ksiądz wparował w tłum protestujących kobiet. Po kilku jego słowach dostał wielkie brawa od uczestniczek strajkuKsiądz wparował w tłum protestujących kobiet. Po kilku jego słowach dostał wielkie brawa od uczestniczek strajkuCzytaj dalej

źródło: tvn24.pl, wawainfo.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany dla Polaków. Wyciekło, co planuje rząd, chodzi o kwarantannę dla kolejnych grup
  2. Nieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawem
  3. Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów
  4. Wstrząsające doniesienia TVN. Ustalono, kim jest mężczyzna, który wjechał w protestujące kobiety
  5. Do sieci wyciekło oburzające nagranie z płockiej szkoły. Nauczycielka w pełen agresji sposób odmówiła uczennicom możliwości strajkowania
  6. Przepis na najszybsze ciasto bez pieczenia. Robi się niemal samo, wygląda i smakuje obłędnie