Krystyna Pawłowicz słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Na zdjęciu Pawłowicz w "Poranek Wnet z Placu Krasińskich". (zdj. il.) flickr.com/MEDIA WNET (CC BY-SA 2.0)Źródło: (zdj. il.) flickr.com/MEDIA WNET (CC BY-SA 2.0)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Lipca 2020

Krystyna Pawłowicz znowu w akcji, wcześniej nie zachowała się w podobny sposób. Kpi publicznie z przemocy domowej, nie ma skrupułów

Krystyna Pawłowicz i jej liczne mocno kontrowersyjne wypowiedzi obrosły już w zasadzie legendą. I choć sędzina Trybunału Konstytucyjnego z rzadka gryzie się w język, racząc nas ciekawymi opiniami, wyśmiewanie przemocy domowej to zupełnie nowy – nawet dla prof. Pawłowicz – poziom.

Wobec zapowiadanych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę planów dotyczących wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej, zwanej też konwencją stambulską, od kilka dni w mediach toczy się zażarta dyskusja dotycząca tematu przemocy domowej. Podczas gdy jedna strona uważa, że partia rządząca przyzwoli tym samym na przemoc wobec kobiet i dzieci, Prawo i Sprawiedliwość odpiera ataki, twierdząc, że polskie prawo chroni je dostatecznie dobrze, a dokument konwencji nawiązuje do ideologii gender. Swoje trzy grosze, jak się zdaje, postanowiła dorzucić Krystyna Pawłowicz.

Tysiące Polek i Polaków poszkodowane tylko jednej nocy, służby miały pełne ręce roboty. Bardzo niepokojące doniesieniaTysiące Polek i Polaków poszkodowane tylko jednej nocy, służby miały pełne ręce roboty. Bardzo niepokojące doniesieniaCzytaj dalej

Krystyna Pawłowicz o przemocy wobec mężczyzn

Twitterowa działalność związaną z obozem PiS Pawłowicz mogłaby zapewne dostarczyć materiałów do niejednej pracy naukowej. Sędzina Trybunału Konstytucyjnego to odchodziła z platformy, by powrócić na nią po czterech dniach nieobecności, to zapewniała, że nie zajmuje się polityką, mimo że część publikowanych przez nią treści zdaje się nawiązywać do sceny społeczno-politycznej.

Kolejne krytyczne problemy w rodzinie Jacka Kurskiego. Sprawą zajmie się prokuratura, powracają poważne oskarżenia z przeszłościKolejne krytyczne problemy w rodzinie Jacka Kurskiego. Sprawą zajmie się prokuratura, powracają poważne oskarżenia z przeszłościCzytaj dalej

Tym razem profesor postanowiła udostępnić artykuł traktujący o uruchomieniu telefonu antyprzemocowego dla mężczyzn w Niemczech. "W większości przypadków ofiarami przemocy domowej  są kobiety i dzieci. Eksperci przyjmują, że tylko niewielki odsetek tego zjawiska wychodzi na jaw. Ofiarami domowej agresji mogą padać jednak także mężczyźni, co jest właściwie tematem tabu", czytamy w opublikowanym przez Krystynę Pawłowicz tekście portalu dw.com.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła, zła wiadomość od ministerstwa. Klienci sklepów będą niezadowoleni
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Zawieszenie czternastki na 3 lata, 30% pensji mniej i zmiana zasad zarabiania. Jest groźba strajku generalnego
 

Udostępniony materiał sędzina TK skomentowała krótko, jawnie, jak się zdaje, kpiąc z pomysłu, by przedmiotem przemocy mógł być mężczyzna. "Przemoc wobec mężczyzn...", czytamy we wpisie Pawłowicz opublikowanym na jej ulubionym Twitterze.

Wpis Krystyny Pawłowicz dotyczący przemocy wobec mężczyzn.

Na tweeta Krystyny Pawłowicz po raz kolejny nie pozostali obojętni internauci. "To wcale nie jest rzadkie zjawisko", pisze jedna z użytkowniczek Twittera. "Niektóre kobiety naprawdę są agresywne, nie tylko fizycznie, choć i taka się zdarza, bardziej jest to przemoc psychiczna, poniżanie, ubliżanie, czasem ekonomiczna... Zespoły d/s przeciwdziałania przemocy mają do czynienia z takimi przypadkami". Kolejna odpowiedziała z kolei, że "wyśmiewanie ofiar przemocy [...] jest złe, niezależnie od ich płci i nie rozwiązuje problemu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat przekazał wiadomość z ostatniej chwili. Polacy, uwaga
  2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  3. Wirusolog twierdzi, że koronawirus to sztuczny twór
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Europejskie państwo przywraca restrykcje. Wyjazd na wakacje może być utrudniony

Źródło: dw.com / Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!