Krystyna Pawłowicz na Twitterze. Reporter/Andrzej IwanczukŹródło: Reporter/Andrzej Iwanczuk
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 24 Stycznia 2021

Krystyna Pawłowicz znów nie przebiera w słowach. Oskarża o „zabijanie w świetle »demokratycznych« procedur"

Krystyna Pawłowicz jest oburzona biurokratycznymi procedurami dotyczącymi sprowadzenia do kraju Polaka w śpiączce, przebywającego w jednym z brytyjskich szpitali. Chodzi o głośną sprawę pacjenta ze szpitala w Plymouth, którego rodzina podzieliła się w kwestii podtrzymywania go przy życiu.

  • Krystyna Pawłowicz jest oburzona procedurami dotyczącymi sprowadzenia do kraju pacjenta w śpiączce
  • Na swoim Twitterze była posłanka zamieszcza na bieżąco swoje przemyślenia dotyczące sytuacji
  • Krystyna Pawłowicz już wcześniej apelowała w sprawie mężczyzny do królowej Elżbiety II

Krystyna Pawłowicz na bieżąco monitoruje doniesienia medialne i dzieli się swoimi spostrzeżeniami na Twitterze. 

Krystyna Pawłowicz oburzona

Chodzi o sprawę Polaka, od kilku lat mieszkającego z rodziną w Wielkiej Brytanii, który po zawale i wynikającego z niego wstrzymania akcji serca na 45 minut, trafił w stanie śpiączki do szpitala w Plymouth. Mężczyzna przebywa w placówce od listopada, a trwałe i nieodwracalne uszkodzenie mózgu nie daje nadziei na powrót do zdrowia. 

- Początkowo był w śpiączce, ale teraz przeszedł do stanu wegetatywnego, z niewielką szansą przejścia do niskiego poziomu minimalnej świadomości - powiedział cytowany przez Wirtualną Polskę rzecznik prasowy brytyjskiej placówki medycznej, w której przebywa Polak. 

Jakie obostrzenia mogą zostać niebawem wprowadzone w Polsce? Dziennikarze podpytali rządzących. Znamy odpowiedźJakie obostrzenia mogą zostać niebawem wprowadzone w Polsce? Dziennikarze podpytali rządzących. Znamy odpowiedźCzytaj dalej

Specjaliści zasugerowali, że podtrzymywanie mężczyzny przy życiu nie ma większego sensu i należy odłączyć go od aparatury. Zgodzili się na to również najbliższi - jego żona i dzieci, natomiast przebywające w Polsce matka i siostra pacjenta stanowczo zaprotestowały, za argument podając jego przekonania religijne. 

W sprawę zaangażował się również polski rząd, który podjął kroki w celu sprowadzenia chorego do Polski. Sytuacją na bieżąco monitoruje m.in. była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz, która często zabiera głos w tej kwestii, w mediach społecznościowych. 

Biurokratyczne procedury

Teraz czekamy na decyzje : brytyjs.ministra ZDROWIA,by nakazał podlegającemu rządowi szpitalowi ponowne podłączenie p.Sławka do aparatury podtrzymującej życie,oraz brytyjs. ministra SPRAW ZAGRANICZ. by uznał dyplomatyczny status p.Sławka i zezwolił na transport do RP. Weekend... - napisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego na swoim Twitterze.

Entuzjazm Krystyny Pawłowicz szybko osłabł, bo wkrótce dodała do swojego wpisu kolejną kwestię, w której wyraziła oburzenie na szkodliwość procedur międzynarodowych w transporcie chorego ze szpitala w Plymouth. 

Ale ponieważ GB jest już poza UE,to teraz czeka nas KOLEJNY,sądowy etap w GB.Ichni sąd będzie teraz sam rozpatrywał CAŁOŚĆ sprawy,by ew.wydać,lub nie zgodę na wywóz chorego do RP. Jest weekend... Zabijanie w świetle „demokratycznych” procedur... - podsumowała była posłanka. 

To nie pierwszy raz, gdy Krystyna Pawłowicz zabiera głos w sprawie na Twitterze. W jednym z poprzednich wpisów skierowała apel do samej królowej Elżbiety II, w którym pytała monarchinię o to, jakich wartości broni pełniąc swoją funkcję. Przeczytać o tym możecie >>TUTAJ<<

Oficjalne stanowisko w sprawie pacjenta w śpiączce z brytyjskiego szpitala wydało również Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Należy stwierdzić, że decyzja Ministra Spraw Zagranicznych zmienia uwarunkowania prawne w przedmiotowej sytuacji i ułatwi podjęcie kolejnych prób służących sprowadzeniu pacjenta na leczenie w Polsce. Wyrażamy zrozumienie, a także solidarność z rodziną polskiego obywatela, która przeżywa teraz bardzo trudne chwile - czytamy w komunikacie. 

Źródło: twitter.com, wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: