Krystyna Pawłowicz w Sejmie.. Wikimedia Commons/Lukas Plewnia (cc-by-sa-2.0)
Źródło: Wikimedia Commons/Lukas Plewnia (cc-by-sa-2.0)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Listopada 2020

Oburzające zachowanie Krystyny Pawłowicz. Strajkujące Polki porównała do zbrodniarek wojennych

Krystyna Pawłowicz porównała uczestniczki Strajku Kobiet do niemieckich zbrodniarek. Na Twitterze sędziny Trybunału Konstytucyjnego pojawił się wpis, w którym strażniczki z obozów noszą na twarzy znane z manifestacji błyskawice. "Opętanie zabijaniem".

Działalność Krystyny Pawłowicz na jej ukochanej platformie przynajmniej raz na kilka tygodni zapewnia nam materiał do publikacji. Pół biedy jednak, gdy pani profesor publikuje zagadkowe fotografie os, nie siląc się na wytłumaczenie sprawy, czy nie przebierając w słowach, komentuje wypowiedzi nieprzychylnych rządowi polityków.

Niewielu wie o konflikcie Marcina Najmana z TVP. Dziś jest Niewielu wie o konflikcie Marcina Najmana z TVP. Dziś jest "ekspertem", niedawno poszedł do sąduCzytaj dalej

Rzecz przedstawia się jednak inaczej, gdy sędzina Trybunału Konstytucyjnego porównuje uczestniczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet do niemieckich morderczyń.

Tacy menele, można powiedzieć

Zacznijmy jednak od początku. 22 października bieżącego roku zarządzany przez Julię Przyłębską Trybunał orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją, a oburzeni wyrokiem Polki i Polacy rozpoczęli trwające do dziś manifestacje.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

Po publikacji orzeczenie TK, w którego skład wchodzi również sama Pawłowicz, była posłanka Prawa i Sprawiedliwości przekazywała, że boi się o swoje bezpieczeństwo. W telewizji opowiadała o "menelach, którzy ją zaatakowali". Wkrótce na miejsce wezwano policję.

Rekolekcje Góralskie, czyli cyrku ciąg dalszy. Ks. Dariusz Oko zaczął krytykować rodzinę Tischnera, Abp Jędraszewski aborcjęRekolekcje Góralskie, czyli cyrku ciąg dalszy. Ks. Dariusz Oko zaczął krytykować rodzinę Tischnera, Abp Jędraszewski aborcjęCzytaj dalej

Pech chciał, że owymi menelami byli dziennikarze serwisu OKO.press, którzy w grzeczny sposób usiłowali uzyskać komentarz od Pawłowicz. Całość została uwieczniona na kamerze.

Krystyna Pawłowicz: "Opętańczy styl dręczenia innych kobiet trwa"

Przez kilkanaście dni w mediach społecznościowych Pawłowicz panował względny sposób. Do dzisiaj. To dziś bowiem pani profesor postanowiła uraczyć nas grafiką oraz komentarzem, w którym protestujące kobiety porównuje się do zbrodniarek wojennych.

Była posłanka PiS udostępniła wpis, w którym na twarze strażniczek niemieckich obozów z czasów II wojny światowej naniesiono czerwone błyskawice, oficjalny symbol Strajku Kobiet. "Nie żyją już, niektóre powieszone.. Ale ten wulgarny, opętańczy styl dręczenia innych kobiet niestety wciąż w różnych miejscach trwa..", czytamy na Twitterze.

W kolejnym wpisie sędzina TK pisze z kolei o "opętaniu zabijaniem".

Zapytana przez użytkownika internetu, czy aby nie posuwa się zbyt daleko, Pawłowicz odparła: "Staję w obronie polskich kobiet przed podobnym faszystowskim, obozowym, niemieckim >

Ocena widocznych powyżej słów i grafik wydaje się zbyteczna. Na koniec przytoczmy zatem kilka zdań dotyczących osób, na których twarzach wymalowano symbol protestów. W lewym dolnym rogu znajduje się Irma Grese, jedna z najokrutniejszych nadzorczyń SS w niemieckich obozach koncentracyjnych. Grese brutalnie biła i kopała swoje ofiary, częstokroć używając do tego specjalnie skonstruowanego dla niej metalowego pejcza.

Po jej prawej stronie widzimy Marię Mandl, kierowniczkę obozu dla kobiet Auschwitz-Birkenau w Brzezince.

źródło: Twitter/Krystyna Pawłowicz

Kolejna wpadka na planie Kolejna wpadka na planie "Dzień Dobry TVN", Małgorzata Ohme może żałować. Czy będzie afera?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"