Krystyna Pawłowicz Tomasz Lis. (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Lipca 2020

Krystyna Pawłowicz przeczytała przeprosiny w gazecie Tomasza Lisa, jest zła. Podejmie radykalne kroki

Krystyna Pawłowicz otrzymała przeprosiny od Tomasza Lisa. Okazuje się, że redaktor naczelny tygodnika "Newsweek" nie zastosował się do zaleceń sądu. Niewykluczone, że sędzia Trybunału Konstytucyjnego podejmie kolejne, radykalne kroki w tej sprawie.

Warto podkreślić, że Krystyna Pawłowicz zasiada w Trybunale Konstytucyjny, gdzie razem ze Stanisławem Piotrowiczem pełnią funkcję sędziów. Była posłanka, mimo sprawowanej funkcji, wciąż wypowiada się na temat bieżących wydarzeń społeczno-polityczynych. W ostatnim czasie weszła ona w konflikt z Tomaszem Lisem. Zdaniem działaczki naruszył on jej dobra osobiste. Do jej oburzenia przychilił się wymiar sprawiedliwości, który nakazał Lisowi wydanie oficjalnych i publicznych przeprosin. 

Tony Halik zostawił kopertę, którą żona miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, kiedy zobaczyła zawartośćTony Halik zostawił kopertę, którą żona miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, kiedy zobaczyła zawartośćCzytaj dalej

Krystyna Pawłowicz otrzymała przeprosiny od Tomasza Lisa

Komentatorzy polskiego życia publicznego sugerują, że Prawo i Sprawiedliwość chciało uciszyć Pawłowicz i Piotrowicza poprzez umieszczenie ich w Trybunale Konstytucyjnym. Wiele wskazuje na to, że posunięcie to na nic się nie zdało. Była posłanka Zjednoczonej Prawicy wciąż wchodzi w przepychanki słowne ze zwolennikami opozycji. Redaktor naczelny "Newsweeka" nazwał ją "bulterierką prezesa". Ostre słowa krytyki doprowadziły do procesu sądowego, który uznał wniosek Krystyny Pawłowicz. 

Nie koniec afery z pumą. Właśnie zrobiło się bardzo nieprzyjemnie, padły poważne grozbyNie koniec afery z pumą. Właśnie zrobiło się bardzo nieprzyjemnie, padły poważne grozbyCzytaj dalej

W ostatnim wydaniu "Newsweeka" ukazały się oficjalne przeprosiny ze strony Tomasza Lisa. Znany i budzący kontrowersje dziennikarz na łamach swojej gazety przyznał, że jego zwrot pod adresem Pawłowicz zawierał "bezpodstawne i niezgodne z prawdą twierdzenia dotyczące Pani Krystyny Pawłowicz". Oznajmił, że jego wpis był "nieprawdziwą informacją dotyczącą życia prywatnego i rodzinnego powódki". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tata pokazuje trojgu swoich dzieci, jak polować na zwierzęta. Jego zdaniem uczy kontaktu i jedności z naturą 2. Czy Agata Duda zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej? Głośna i skandaliczna sprawa

Krystyna Pawłowicz zauważyła jednak niedopatrzenie ze strony Tomasza Lisa. Okazuje się, że nie spełnił on wymogów narzuconych przez wymiar sprawiedliwości. Była posłanka wskazała na Twitterze, że oświadczenie Lisa nie zawierało odpowiedniej czcionki. Przypomnijmy, że "Ringier Axel Springer Polska", który jest wydawcą "Newsweeka" przekazał komornikowi 50 tysięcy złotych na rzecz odszkodowania dla sędzi i pokrycia kosztów procesowych.

 - On nadal nie rozumie tego, co zrobił, a w artykule oczerniał mnie i poniżał. Opublikowane przez niego przeprosiny pokazują styl ludzi, którzy niby walczą o demokrację i praworządność, a tak naprawdę nie liczą się z tymi wartościami. Tomasz Lis nie szanuje wyroku sądu, nie szanuje ludzi i nie potrafi przyznać się do błędu - wskazywała posłanka dla redakcji "Wpolityce.pl"

 

Krystyna Pawłowicz

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
   2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
   3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
   4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
   5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
   6. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby

   Źródło: [Wirtualna Polska/Twitter/Krystyna Pawłowicz/Wpolityce.pl]