Wikimedia Commons/Adrian Grycuk. Wikimedia Commons/Ralf Lotys /Adrian Grycuk
Źródło: Wikimedia Commons/Ralf Lotys /Adrian Grycuk
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 18 Lutego 2020

Krystyna Pawłowicz wściekła na proces z Owsiakiem. Zapadł wyrok, słono zapłaci za swoje słowa

Krystyna Pawłowicz to bardzo kontrowersyjna postać. Jakiś czas temu pozwała Jurka Owsiaka za rzekome inspirowanie internautów do utworzenia strony internetowej ,,Ruch Wypier... Krystyny Pawłowicz w Kosmos". Ostatecznie nie wygrała sprawy, a poniesie dodatkowo koszty finansowe.

Zapadł wyrok w sprawie, który jest zaskakujący. Była posłanka żądała, aby szef WOŚP przeprosił ją publicznie. Poprzedni wyrok orzekł jednak znajomy byłej posłanki, przez co unieważniono jego opinię.

Pamiętacie prof. Chazana, który odmówił aborcji? Europejski Trybunał Praw Człowieka tak tego nie zostawiPamiętacie prof. Chazana, który odmówił aborcji? Europejski Trybunał Praw Człowieka tak tego nie zostawiCzytaj dalej

Krystyna Pawłowicz poniesie koszta

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że Owsiak nie ma obowiązku przepraszać byłej posłanki. Krystyna, sędzinaTrybunału Konstytucyjnego musi zapłacić założycielowi WOŚP 4 tys. zł. Są to koszta, jakie poniósł oskarżony.

Była posłanka zaskarżyła Owsiaka, gdy ten odnióśł się do jej krytycznych słów na temat Władysława Bartoszewskiego. Powiedział wtedy, że przypomina ona „kobiete z poglądami rodem z PRL”. To zdaniem sędziny TK było prowokacją do stworzenia skrótu RWKPwK. W między czasie istniał już fanpage na Facebooku właśnie o tej nazwie. Według obserwatorów życia politycznego oskrażenie było absurdalne i niezasadne.

Pod koniec listopada 2018 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok, w którym była mowa o przeprosinach Owsiaka wobec ówczesnej posłanki. Pełnomocniczka szefa WOŚP złożyła wtedy wniosek o unieważnienie, ponieważ okazało się, że sędzią był Krzysztof Świderski, awansowany przez byłą posłankę.

Sędzia Marzanna Góral uznała, że poprzednia wydana opinia była nieprawidłowa. Jej zdaniem Owsiak obecnie nie ma za co przepraszać.

- Wypowiedzi pozwanego Jerzego Owsiaka były polemiką, felietonem, który daje możliwość większego stopnia przesady, jest subiektywny - czytamy uzasadnienie wyroku na łamach "Gazety Wyborczej".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nietypowe godziny konkursu skoków narciarskich w Rasnowie. Polscy kibice przecierają oczy ze zdziwienia

2. Niemal 800 tys. emerytów ma jeszcze niecałe 2 tygodnie. Potem ZUS wszczyna postępowanie

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Europejskie państwo w rozsypce po potwornej tragedii. UE chce przekazać 100 mln euro na pomoc