Krystyna Pawłowicz doczekała się swojej następczyni. zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East NewsŹródło: zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Maja 2020

Pojawiła się nowa Krystyna Pawłowicz. Kim jest postać, okrzyknięta następczynią posłanki?

Krystyna Pawłowicz, była posłanka Prawa i Sprawiedliwości nie cieszy się sympatią wśród wszystkich Polek i Polaków. Obecnie wspólnie z prokuratorem Stanisławem Piotrowiczem zasiada w Trybunale Konstytucyjnym. Czy polityczka doczekała się swojej następczyni?

Kontrowersyjna działaczka Prawa i Sprawiedliwości po odejściu z sejmu wciąż pozostaje aktywna w polityce. Wielu liczyło, że z uczestnictwa w życiu publicznym zrezygnuje na stałe. Bez względu na jej poczynania już pojawiają się osoby, kontynuujące prace sędzi TK. Jedną z nich jest początkująca posłanka PiS-u. W poprzedniej kadencji do ław sejmowych weszła z list Kukiz'15. Teraz rozwija swoją karierę u boku Jarosława Kaczyńskiego.

Najnowszy komunikat ministerstwa zdrowia nie napawa optymizmem. Rekordowa liczba zakażeń w PolsceNajnowszy komunikat ministerstwa zdrowia nie napawa optymizmem. Rekordowa liczba zakażeń w PolsceCzytaj dalej

Krystyna Pawłowicz doczekała się swojej następczyni

Anna Maria Siarkowska, bo o niej mowa, w parlamencie zasiada już drugą kadencję. Szybko jednak zmienia przynależność polityczną. Swoją aktywność w Sejmie zaczynała wspólnie z Pawłem Kukizem. Następnie opuściła go, żeby założyć koło poselskie o nazwie "republikanie". W ostatnich wyborach z sukcesem ubiegała się o reelekcję na listach Prawa i Sprawiedliwości. Warto wspomnieć, że swoją działalność zaczynała w Młodzieży Wszechpolskiej, a później w szeregach Ligi Polskich Rodzin.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Lech Wałęsa wyciągnął sprawę z przeszłości Kaczyńskich. Prezes ma powody do złości
2. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Polityczka prywatnie koleguje się z byłą posłanką Prawa i Sprawiedliwości. Sama bardzo mocno angażowała się w antyaborcyjne przedsięwzięcia. Nieraz zabierała głos przeciwko prawom kobiet. Gorliwa katoliczka za pomocą swojego Twittera postanowiła wesprzeć apele Tadeusza Rydzyka. Domaga się natychmiastowego poluzowania obostrzeń w sprawie funkcjonowania kościołów. Chce, aby wierni znów mogli gromadzić się w swoich świątyniach.

-Za kilka dni znacznie poluzujemy ograniczenia dotyczące liczby pasażerów w komunikacji miejskiej. Najwyższy czas by zwiększyć również limit osób w kościołach. Obecne obostrzenia dot.wiernych w miejscach kultu są bowiem niewspółmierne do tych, które obowiązują w innych obszarach - zaapelowała Siarkowska.

Krystyna Pawłowicz znalazła swoją następczynię

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Galerie handlowe prawdopodobnie przegrają walkę z koronawirusem. Niejasny los budynków
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
  4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
  5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
  6. Polski podróżnik ma objawy koronawirusa. Jest w najbardziej zagrożonym terenie, wyjawił wszystkie szczegóły