Krystyna Pawłowicz Jurek Owsiak. (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews/Twitter/Krystyna Pawłowicz
Źródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews/Twitter/Krystyna Pawłowicz
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Sierpnia 2020

Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Nie koniec wojny z Jurkiem Owsiakiem

Krystyna Pawłowicz z pewnością nie jest zadowolona z ostatniego wyroku sądu. Proces z Jurkiem Owsiakiem przebiegł nie po jej myśli. Lider WOŚP, choć przeprosił, to i tak sędzia Trybunału Konstytucyjnego będzie musiała zapłacić za sądowe koszty.

W ostatnim czasie wymiar sprawiedliwości rozpatrywał sprawę Jurka Owsiaka i Krystyny Pawłowicz. Wszyscy wiemy, że działacze nie darzą się zbytnią sympatią. Wielokrotnie kierowali w swoją stronę niepochlebne słowa. Po ogłoszeniu wyroku sądu założyciel WOŚP-u wydał komunikat, w którym ocenił postawę byłej posłanki Prawa i Sprawiedliwości.

Mocne starcie Magdaleny Ogórek z posłanką na antenie TVP Info. Mocne starcie Magdaleny Ogórek z posłanką na antenie TVP Info. "Wymaga tego podstawowy szacunek"Czytaj dalej

Krystyna Pawłowicz zapłaci 10 tysięcy złotych. Jurek Owsiak komentuje sprawę

"A teraz gwoli pełnego wyjaśnienia. W sprawie były 3 wątki. Jeden wątek związany z moją wypowiedzią w Akademii Sztuk Przepięknych w 2017 roku. A dwa kolejne wątki to moja opinia na temat różnych wypowiedzi Krystyny Pawłowicz. Jedna dotyczyła Bono, a druga opinii na temat prezydentów RP. Sąd uznał, że moje określenia typu: «Jest Pani najpodlejszym przykładem człowieka», że jako posłanka ma «podobne pomysły do Gomułki» oraz cechuje ją «sowiecki język i styl życia» są dozwoloną krytyką i w obu przypadkach w drugiej instancji oddalił pozew i nie uznał tych roszczeń za zasadne. Mało tego nakazał Krystynie Pawłowicz zapłacenie zwrotu kosztów procesu w wysokości blisko 10 000 złotych. I pozwólcie, że już dalej nic nie będę pisał, bo moimi wczorajszymi przeprosinami zgodziłem się z wyrokiem i już" - wytłumaczył Owsiak.

Na grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Wywołuje emocjeNa grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Wywołuje emocjeCzytaj dalej

"Drodzy Rodacy! Ukłony ogromne za tę Waszą moc kulturalnych opinii, jaką przekazaliście pod komunikatem z przeprosinami skierowanymi do Krystyny Pawłowicz. Umieszczam ten post dokładnie o 11:25, czyli 24 godziny po publikacji przeprosin. W ciągu tych 24 godzin nie chciałem niczego zamieszczać na facebooku i ani słowem nie komentowałem sądowego komunikatu" - wyjaśnia lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Facebooku. Wyjaśnia, że nie jest on osobą uprawnioną do komentowania wyroków sądu. Wskazuje, że tego samego nie możnabyło się spodziewać po Krystynie Pawłowicz, która na Twitterze umieściła w tej sprawie aż trzy wpisy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gigantyczny błąd, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Dotyczy kilkuset tysięcy
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Składki ZUS mocno w górę. Szykują się spore podwyżki, zapłacimy więcej o 552,12 zł


Krystyna Pawłowicz pozwoliła sobie na opublikowanie trzech kontrowersyjnych wpisów. Jej deklaracje na Twitterze zostały przedstawione przez Jurka Owsiaka. "Za to pozwólcie, że przedstawię Wam screen wpisów Krystyny Pawłowicz, które ukazały się wczoraj, a więc zanim przeprosiłem, zanim cokolwiek powiedziałem i proszę pamiętać, że tego wpisu dokonała osoba, która pełni stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego" - komentuje działacz charytatywny.

Wpis Jurka Owsiaka znajdziecie pod tym LINKIEM.

Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Trudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVP
  4. Nagle z balkonu wypadło 6-letnie dziecko. Kiedy policjanci weszli do mieszkania, zastali przerażający widok
  5. Policja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane sceny
  6. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski

Źródło: [Facebook/Jerzy Owsiak]