Krystyna Pawłowicz znów straszy edukacją seksualną.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Sierpnia 2020

Krystyna Pawłowicz znów odpłynęła. Wykorzystuje rocznicę, by napuszczać na ważną edukację dla dzieci

Krystyna Pawłowicz po raz kolejny straszy jakże znienawidzoną przez konserwatywną część społeczeństwa edukacją seksualną, zwaną niezbyt subtelnie "seksualizacją dzieci". Tym razem sędzina Trybunały Konstytucyjnego wykorzystała okazję urodzin ukochanego przez dzieci pisarza, by utrzeć nosa współczesnym, jak zaznacza, "pisarzom".

O działalności Pawłowicz na Twitterze informowaliśmy już niezliczone ilości razy. Po kilkunastu dniach spokoju sędzina Trybunały Konstytucyjnego po raz kolejny uraczyła nas jednak niezwykle ciekawym wpisem. Zaczęło się nieomal słodko, od wspomnienia rocznicy śmierci słynnego bajkopisarza. "Dziś 145. rocznica śmierci Jana Christiana ANDERSENA, autora pięknych baśni - »Królowa Śniegu«, »Calineczka«, »Dziewczynka z zapałkami«, »Brzydkie kaczątko«.. Uwrażliwiały nas", czytamy w tweecie byłej posłanki PiS.

Zmarł bohater filmów Krzysztofa Kononowicza. Zmagał się z nałogiemZmarł bohater filmów Krzysztofa Kononowicza. Zmagał się z nałogiemCzytaj dalej

Krystyna Pawłowicz o "sexedukacji"

Sielanka skończyła się jednak szybko. Wspomnienie doskonale znanego w Polsce artysty było jedynie wstępem do przytarcia nosa nowożytnym pisarzom, których Krystyna Pawłowicz nie omieszkała umieścić w pełniącym ironizującą funkcję cudzysłowie. "Dziś »pisarze« mają dla dzieci wytyczne WHO o »nauce masturbacji«,»prawach reprodukcyjnych« i sexedukacji", pisze sędzina TK.

Zaskakujące wyznanie gwiazdy serialu Zaskakujące wyznanie gwiazdy serialu "Świat Według Kiepskich". Ma poważny problem przez epidemię?Czytaj dalej

Wpis Pawłowicz, sam w sobie mocno kontrowersyjny, ma w dodatku drugie dno. Sławiony przez byłą posłankę Prawa i Sprawiedliwości Andersen sam był – użyjmy eufemizmu – przedstawicielem "tęczowej opcji". O biseksualnych skłonnościach artysty informował m.in. "Newsweek". "[...] świadom tego, że pociągają go niektórzy mężczyźni, co go przerażało i budziło obrzydzenie. Dlatego pokus unikał", czytamy na stronie internetowej tygodnika.

W komentarzach Pawłowicz zaznacza, że nawet jeśli doniesienia są prawdziwe, Andersen "nie demoralizował dzieci swymi skłonnościami". Tu po raz kolejny trafiamy na pewien szkopuł. Swój biseksualizm bajkopisarz miał bowiem przemycić niejako do swej słynnej baśni "Mała syrenka". "[...] identyfikował się z tytułową postacią, łącząc własny biseksualizm z uczuciami syrenki, którą wybranek, książę, traktował jak istotę bezpłciową. Podświadomie czuł, że jest inny niż ludzie wokół", informuje "Newsweek".

Krystyna Pawłowicz o edukacji seksualnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób 2. Chodzili za wicemarszałkiem Senatu i śledzili go. Żeby ich nie zdemaskował, jedli lody 3. Wyższe opłaty za abonament. Znamy kary dla niepłacących, za jeden odbiornik setki złotych

W swoich dziennikach Andersen miał ponadto stawiać plusy przy dniach, w których się masturbował, co było zresztą jego jedyną aktywnością seksualną. O tym Krystyna Pawłowicz, strasząca obrosłą w legendę "nauką masturbacji", którą konserwatyści łączy z edukacją dzieci, wspomnieć zapomniała.

Dodajmy, że Andersen opisywał ponadto swoje dość specyficzne kontakty z dziewczynką z sąsiedztwa. Wspominając pocałunek, jaki od niej otrzymał, w autobiografii "Baśń mojego życia" pisał: "Sprawiło mi to przyjemność i zawsze pozwalałem się jej całować, ale sam nie robiłem tego nigdy i nikomu poza nią na to nie pozwalałem. Czułem zresztą dziwny wstręt do dorosłych dziewcząt, takich, które miały więcej niż jakieś 12 lat; naprawdę ciarki mnie przechodziły, i nawet określałem wszystko, czego nie lubiłem dotykać, jako dziewczyńskie".

Byłej posłance polecamy zatem zgłębienie życiorysu pisarza, którego postanowiła postawić w ostrej opozycji do dzisiejszych, okrytych przez nią cudzysłowem, artystów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Po wejściu do Biedronki mocno się zdziwisz. Już niedługo będą zmiany w sklepach
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  5. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  6. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  7. Rzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejsca

Źródło: Twitter / Newsweek.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!