Kraków: na osiedlu Hutniczym doszło do brutalnego napadu na staruszkę. Złodziej wyrwał jej torebkę.. Materiały policyjne
Źródło: Materiały policyjne
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Maja 2020

Skandaliczne nagranie. Napadnięto na staruszkę w Krakowie, internauci dogłębnie poruszeni

Kraków: na osiedlu Hutniczym doszło do brutalnego napadu na staruszkę. Starsza pani nie spodziewała się tego. Wypłaciła pieniądze z bankomatu, a następnie włożyła je do torebki. Obserwował ją złodziej, który zaczaił się i w pewnym momencie zbliżył się do staruszki, wyrywając jej torebkę z rąk, po czym uciekł w stronę osiedla Stalowego.

Do dramatycznej i groźnie wyglądającej sceny doszło na krakowskim osiedlu Hutniczym. Starsza kobieta została brutalnie napadnięta, powalona na ziemię i okradziona przez 31-latka. Mężczyźnie towarzyszyła także młodsza partnerka, jako wspólniczka do pomocy przy napadzie. Złodziej nie spodziewał się jednak, że wszystko zostanie uchwycone przez kamery monitoringu.

Doniosła na nastolatkę w niechcianej ciąży, teraz odebrała medal od ministra. O co chodzi?Doniosła na nastolatkę w niechcianej ciąży, teraz odebrała medal od ministra. O co chodzi?Czytaj dalej

Kraków: napad na staruszkę. Złodziej wyrwał kobiecie torebkę i uciekł. Jest już w rękach policji

Starszej pani brutalnie wyrwano z rąk torebkę z dokumentami i gotówką, którą chwilę wcześniej wypłaciła z bankomatu. 31-letni złodziej z łupem szybko uciekł w inne osiedle. Cała akcja wyglądała jak dobrze opracowany, sprytny plan. Towarzyszyła mu jego 25-letnia partnerka. Wspólniczka pomogła mu zmienić i ukryć ubranie. Złodziej wyjął z ukradzionej torebki schowany tam tysiąc złotych, a torebkę wraz z dokumentami staruszki oraz ciuchy ukrył w jednym z garaży. Para przestępców szybko wpłaciła część pieniądzy na konto, a część wydała na zakupy, zaś ok. 400 złotych postanowiła odłożyć i przeznaczyć na później.

Zawiadomienie o kradzieży otrzymali policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przesłuchali świadków tej sytuacji oraz zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu. Jeszcze tego samego dnia wieczorem, ok. godz. 18.30, funkcjonariuszom udało się rozpoznać podejrzanego mężczyznę pod jednym z bloków na os. Stalowym. Mężczyzna przypominał z wyglądu złodzieja z rysopisu i towarzyszyła mu młodsza kobieta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński ostro o opozycji. O co poszło tym razem?
2. Już jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcji

Okazało się, że to poszukiwani sprawcy napadu, czyli 31-latek i jego 25-letnia partnerka. Przeszukano mieszkanie pary, jednak nie znaleziono w nim rzeczy należących do starszej pani, które straciła w wyniku kradzieży. Po jakimś czasie w garażu policjanci znaleźli jednak skradzioną torebkę wraz z dokumentami seniorki oraz ubrania, które mężczyzna miał na sobie w chwili popełnianego przestępstwa.

Sprawcy napadu i kradzieży zostali zatrzymani. Policjanci zabezpieczyli rzeczy pochodzące z przestępstwa, jak również rachunki za zakupy, jakie para zdążyła już zrobić za skradzione pieniądze. Funkcjonariusze zabezpieczyli także dokumenty należące do staruszki oraz odzyskali gotówkę w kwocie około 400 zł.

"Jak informuje rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, 31-latek, jak i jego partnerka, mają bogatą policyjną kartotekę. Teraz mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i ukrywania dokumentów. Grozi mu do 5 lat więzienia. 25-latka odpowie natomiast za ukrycie rzeczy pochodzących z przestępstwa oraz za ukrywanie dokumentów, za co również może spędzić w więzieniu 5 lat" - podaje Fakt.

Materiały policyjne

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie komputer Commodore 64? Zobaczcie polską reklamę z 1990 roku, od której łza w oku się kręci
  2. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Niemcy pilnie apelują do Polski. Sprawa dotyczy tysięcy Polaków

Źródło: Fakt