Kraków. PikrepoŹródło: Pikrepo
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 8 Lipca 2020

W Krakowie mają być urządzane regularne łapanki na LGBT. Przerażające doniesienia

Kraków: pod klubami dla osób LGBT dochodzi do ataków prawicowych bojówek na klientów. O sprawie informuje Gazeta Wyborcza. Opis zdarzenia, przedstawiony przez jedną z osób, które widziały je na własne oczy, mrozi krew w żyłach.

Zdaniem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych winę za ataki ponosi prezydent Andrzej Duda, który swoją kampanię oparł na atakach na osoby LGBT.

Naprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemNaprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemCzytaj dalej

Kraków. Ataki na LGBT

Młoda dziewczyna, świadek zdarzenia tak opisuje atak: - "Była sobota, godzina piąta rano. Pięcioosobowa, kolorowa grupa stała na ulicy św. Filipa pod gejowskim klubem. – Kątem oka zauważyłam, jak idzie w naszym kierunku dwóch mężczyzn z kijami. Jeszcze wtedy nie przyszło mi do głowy, żeby się bać" - opowiada -Zadzwoniliśmy na policję. Przyjechali, ale rozmowa była trudna. Spisali nas, ale na miejscu nie chcieli przyjąć zawiadomienia o pobiciu. Mówili, że kolega jest pijany. Wracaliśmy z wernisażu, może wypiliśmy ze trzy drinki, ale do bycia pijanym było nam bardzo daleko. Zaproponowaliśmy, żeby zbadali Dominika alkomatem, ale odmówili. - dodaje. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie
2. Tragiczny skutek żywiołu, 18 osób nie żyje. Zdjęcia z Japonii wywołują łzy w oczach

Sprawę komentuje również policja – To pobity nie chciał złożyć na miejscu formalnego zawiadomienia o tym, co się stało. Był pod wpływem alkoholu i sam się do tego przyznał. Mówił, że musi jechać do szpitala. Został pouczony, że w najbliższych dniach powinien przyjść na posterunek i złożyć zawiadomienie. W Krakowie co noc mamy kilkanaście zgłoszeń o pijackich awanturach, nie z każdej takiej interwencji robimy dochodzenie. W tym wypadku sprawie zostanie nadany dalszy bieg, bo pobicie ściga się z urzędu. Jeśli poszkodowany sam nie przyjdzie, zostanie wezwany. - mówi w rozmowie z Wyborczą Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Konrad Dulkowski z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych komentuje ataki są rezultatem uczynienia przez Andrzeja Dudę walki z LGBT głównym tematem kampanii prezydenckiej. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczta Polska pozwana. Zarzuca się jej nielegalne przetwarzanie danych osobowych
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: Gazeta Wyborcza