. osp.plŹródło: osp.pl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 4 Lutego 2020

Strażacy zeszli do piwnicy po pożarze. Wynieśli trzy koty i założyli im maski

Koty zostały uratowane z pożaru przez bohaterskich strażaków. Wydostali je z piwnicy domu, w którym panowało duże zadymienie i musieli je reanimować, gdyż te nie dawały oznak życia. Do wybuchu pożaru doszło w zeszły piątek w jednym z domów jednorodzinnych z Zawadzie w gminie Zamość. Stało się to prawdopodobnie na wskutek zwarcia w kuchni.

Strażacy ugasili pożar, w całym domu panowało duże zadymienie. Podczas przeszukiwania poszczególnych pomieszczeń budynku znaleźli w jednym z nich psa, który niestety już nie żył i nie miał szans na odratowanie. W piwnicy zaś strażacy znaleźli trzy koty podtrute gazami pożarowymi. Wynięsli je na zewnątrz budynku i podjęli się akcji reanimacyjnej, podali im m.in. maski tlenowe.

Kot wpadł w pułapkę myśliwych. Miał szczęście, że trafił na dobrych ludziKot wpadł w pułapkę myśliwych. Miał szczęście, że trafił na dobrych ludziCzytaj dalej

Koty uratowane z pożaru przez strażaków. Akcja zakończona sukcesem

- Koty ewakuowano na zewnątrz. Następnie z wykorzystaniem maski twarzowej podano im tlen. Działania były na tyle skuteczne, że koty zaczęły reagować na czynniki zewnętrzne, oddychać oraz poruszać się. Zwierzęta w drodze powrotnej przewieziono do lekarza weterynarii, gdzie oczekują na powrót właścicieli - informują dla "Faktu" strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Straty są dość poważne, ale na szczęście nie w ludziach, a poza jednym martwym psem, udało się szczęśliwie uratować trzy koty, które trafiły pod opiekę weterynarza. W pożarze spłonęło zaś całe wyposażenie kuchni. W akcji brali udział strażacy z OSP Wielącza, OSP Niedzieliska oraz PSP z Zamościa. Straty oszacowano na 40 tys. zł.

https://osp.pl/

https://osp.pl/

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

2. Lokalne władze biją na alarm. Wprowadzono ostrzeżenia pomarańczowego stopnia za granicą

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News