. osp.pl
Źródło: osp.pl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 4 Lutego 2020

Strażacy zeszli do piwnicy po pożarze. Wynieśli trzy koty i założyli im maski

Koty zostały uratowane z pożaru przez bohaterskich strażaków. Wydostali je z piwnicy domu, w którym panowało duże zadymienie i musieli je reanimować, gdyż te nie dawały oznak życia. Do wybuchu pożaru doszło w zeszły piątek w jednym z domów jednorodzinnych z Zawadzie w gminie Zamość. Stało się to prawdopodobnie na wskutek zwarcia w kuchni.

Strażacy ugasili pożar, w całym domu panowało duże zadymienie. Podczas przeszukiwania poszczególnych pomieszczeń budynku znaleźli w jednym z nich psa, który niestety już nie żył i nie miał szans na odratowanie. W piwnicy zaś strażacy znaleźli trzy koty podtrute gazami pożarowymi. Wynięsli je na zewnątrz budynku i podjęli się akcji reanimacyjnej, podali im m.in. maski tlenowe.

Kot wpadł w pułapkę myśliwych. Miał szczęście, że trafił na dobrych ludziKot wpadł w pułapkę myśliwych. Miał szczęście, że trafił na dobrych ludziCzytaj dalej

Koty uratowane z pożaru przez strażaków. Akcja zakończona sukcesem

- Koty ewakuowano na zewnątrz. Następnie z wykorzystaniem maski twarzowej podano im tlen. Działania były na tyle skuteczne, że koty zaczęły reagować na czynniki zewnętrzne, oddychać oraz poruszać się. Zwierzęta w drodze powrotnej przewieziono do lekarza weterynarii, gdzie oczekują na powrót właścicieli - informują dla "Faktu" strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Straty są dość poważne, ale na szczęście nie w ludziach, a poza jednym martwym psem, udało się szczęśliwie uratować trzy koty, które trafiły pod opiekę weterynarza. W pożarze spłonęło zaś całe wyposażenie kuchni. W akcji brali udział strażacy z OSP Wielącza, OSP Niedzieliska oraz PSP z Zamościa. Straty oszacowano na 40 tys. zł.

https://osp.pl/

https://osp.pl/

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

2. Lokalne władze biją na alarm. Wprowadzono ostrzeżenia pomarańczowego stopnia za granicą

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski