Pixnio/pics_pd. Policja Podkarpacka
Źródło: Policja Podkarpacka
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 4 Lutego 2020

Kot wpadł w pułapkę myśliwych. Miał szczęście, że trafił na dobrych ludzi

Kot wpadł w kłusowniczą pułapkę. Myśliwi nie mają litości dla zwierząt. Na szczęście w porę nadeszła pomoc, kot miał dużo farta, że trafił na dobrych ludzi, którym jego los nie okazał się obojętny. Trafiła na niego przypadkowa kobieta, która od razu zawiadomiła policjantów, a ci czym prędzej ruszyli z pomocą. Sytuacja miała miejsce w niedzielę po południu w okolicy Polańczyka i Terki (woj. podkarpackie), w lesie nad rzeką Solinka. Kot trafił pod opiekę weterynarza.

W niedzielę po południu dzielnicowi z Polańczyka dostali zgłoszenie, że w lesie we wnyki zastawione na niedźwiedzia wpadł kot. Policję zawiadomiła mieszkanka Terki. Wskazała funkcjonariuszom świerkowy młodnik nad rzeką Solinka. Policjanci czym prędzej udali się na miejsce i znaleźli tam cierpiącego kota. Łapa zwierzęcia uwieziona była w metalowym potrzasku, który był drutem przytwierdzony do drzewa. Przy nim leżała elastyczna siatka z kiełbasą.

Wielu z nas nieświadomie krzywdzi te piękne zwierzęta. Zdjęcia mówią wszystkoWielu z nas nieświadomie krzywdzi te piękne zwierzęta. Zdjęcia mówią wszystkoCzytaj dalej

Kot wpadł w pułapkę zastawioną przez kłusowników. Sprawcy poszukiwani

O zdarzeniu powiadomiono także weterynarza. Ten skierował na miejsce swojego pracownika, który przewiózł do kliniki weterynarii kota wraz z pułapką, gdyż nie było możliwości uwolnienia go na miejscu.

Dzięki szybkiej reakcji kobiety i policji kot uniknął śmierci, a od weterynarza otrzymał fachową pomoc.

Policjanci zabezpieczyli wnyki zastawione przez kłusownika. Prowadzone jest postępowanie, które ma na celu ustalić sprawcę tego czynu. Kłusownictwo jest nielegalne i zgodnie z art. 53 pkt. 5 ustawy o prawie łowieckim grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policja Podkarpacka

ZOBACZ TAKŻE:

1. WHO ogłosiła alarm ws. koronawirusa. Zagrożenie zdrowia na skalę światową

2. Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski